ferie zimowe zabawa

Ferie w domu to ZABAWA

Pomysły na koronaferie

Ferie w domu to ZABAWA
Urszula Małek

Dni spędzone w domu mogą być najtrafniejszym synonimem dobrej zabawy! Odpowiednie przygotowanie (czyli przemyślane akcesoria) i najlepsze towarzystwo (najlepsze, bo najbliższe!) to gwarancja radosnych nastrojów na przekór szarości za oknem

Druga odsłona naszego zimowego przeglądu skupia się na zabawie. Spędzaniu czasu w domowym zaciszu, z udziałem wszystkich domowników, w celu rozruszania szarych komórek, ciała i rodzinnych relacji. Wspólna zabawa to czysta przyjemność i mnóstwo bonusów w różnych sferach. Podglądamy, jak to wygląda u Uli Małek i jej uroczej dwójki – trzyletniego Miłosza i pięcioletniej Marceliny.

MIĘKKIE PUFY BINI

Po pierwsze – wygoda! Wspólne posiadówki przy lekturze czy planszówce odbywają się zwykle blisko podłogi. I dobrze, w ten sposób wszyscy możemy być jeszcze bliżej siebie. A na wygodnych pufach każdemu będzie ciepło, miło i komfortowo. Specjalny uchwyt pozwala na łatwe przenoszenie nawet przez najmłodszych – pufy są bardzo lekkie. Pokrowiec z naturalnej bawełny można prać w pralce, więc odpada zmartwienie o zabrudzenia. Teraz można skupić się jedynie na zabawie i relaksie.

Pufy w szare i czarne gwiazdki kupicie w sklepie Bini.

ZABAWY ROZWOJOWE WSPOMAGAJKI

Nauka przez zabawę – hasło może wydawać się wyświechtane, ale tak właśnie maluchy zdobywają nowe umiejętności! Gry dla najmłodszych stworzone zostały we współpracy z psychologiem dziecięcym i pod okiem pedagoga. W naturalny sposób, przy okazji zabawy, wspierają prawidłowy rozwój i dają przy tym mnóstwo radości – młodszym i starszym użytkownikom. Stonowane kolory na ilustracjach polskich twórców nie przebodźcowują, budując przyjazną atmosferę do wspólnej zabawy i rozwoju spostrzegawczości, pamięci i koncentracji.

I jeszcze piękna wiadomość: mamy dla was zniżkę 10% na zakup dwóch i więcej produktów w sklepie Wspomagajki – do końca ferii, czyli do 17.01. Kod to: FERIE10

Układanki 1, 2, 3! Układam, Zwierzęta w lesie, 1, 2, 3! Układam, Moi mali przyjaciele oraz grę 1, 2, 3! Szukam kupicie w sklepie Wspomagajki.

KREATYWNE KOLOROWANKI OMY

Żyj kolorowo! Kultowa francuska marka OMY wprowadzi najweselsze barwy i pozwoli spojrzeć na świat przez różowe (kolor do wyboru!) okulary w kolejny szary dzień. Rozwijając zdolności motoryczne – prawidłowy chwyt i koordynację ręka-oko – dzieci także uczą się kolorów i przygotowują do nauki pisania. Zabawa z kolorowankami, flamastrami i naklejkami to także naturalny pretekst do rozwijania kreatywności. Przecież można wyjść za linię i pokolorować włosy na zielono, bo czemu by nie!

Kolorowankę-plakat, naklejki, flamastry i inne akcesoria plastyczne OMY kupicie tutaj.

GRA RODZINNA PYTAKI

Gra przeznaczona dla dzieci od lat 4, zapewnia wspaniałą rozrywkę dla graczy w każdym wieku. I nie tylko! Wspólnie ćwiczymy motorykę (rzuty kostką), czytanie, liczenie i przy okazji zdobywamy coś najcenniejszego – rozwój świadomości emocjonalnej i rodzinną integrację. Przy rundach pytań, w przyjaznej atmosferze gracze rozmawiają o uczuciach, potrzebach i marzeniach. Jakby mimochodem, a jednak z pełnym zaangażowaniem mówiących i słuchających. Gra w Pytaki to budowanie więzi, kształtowanie postaw empatycznych i po prostu miłe spędzenie wspólnego czasu – a każda sposobność w ponury zimowy wieczór jest cenna!

Grę Pytaki kupicie tutaj.

KLASYKI OD JANOD

Lubimy (i nasze dzieci też) zabawki, które dają mnóstwo możliwości zabawy. W ciszy lub przy akompaniamencie wesołych okrzyków, przy biurku albo na podłodze, do samodzielnej i wspólnej zabawy. Takie urozmaicenie dodaje nawet dobrze znanym zabawkom atrakcyjności. A najbardziej interesujące dla dzieci są te, którymi akurat w tej chwili bawi się starsze rodzeństwo. Brzmi znajomo? Drewniane pojazdy i kartonowe plansze od Janod to wiele kreatywnych scenariuszy zabaw. A przy okazji – pretekst do poznawania cyfr i liter dla tych najmłodszych.

Zabawki Janod kupicie u dystrybutorów marki, np. lawetę tutaj, a plansze do nauki pisania – tu.

INSTRUMENTY MUZYCZNE CASIO

Edukacja muzyczna jest ważna na każdym etapie rozwoju dziecka. Im wcześniej zadbamy o kontakt z muzyką w formie zabawy i wspólnie spędzanego czasu, tym lepiej! Mały instrument z bogatym zbiorem brzmień to sposób na wprowadzenie w pasjonujący świat muzyki jako odbiorca i twórca. Wspólne odkrywanie dźwięków, powtarzanie melodii i kreatywne zabawy to sposób na ćwiczenie mózgu i ciała. Obok umiejętności manualnych, rozwijane są także połączenia między półkulami mózgu i zdolność koncentracji. A także, a może przede wszystkim, wrażliwość na sztukę.

Keybord do nauki Casio CT-S200 i Casio SA-76 kupicie u autoryzowanych dealerów marki Casio.

DOMOWY PLAC ZABAW JUUPI

Plac zabaw w domu? Czemu nie! Nie potrzebujecie własnego ogródka ani nawet ogromnego salonu, by zapewnić dzieciom dużo ruchu. A wiadomo, ruch to zdrowie. Czyli: lepsze dotlenienie, wzmocnienie mięśni, ćwiczenie koordynacji ruchowej, a także stymulacja zmysłów i prawidłowy rozwój układu przedsionkowego. Bujanie i zjeżdżanie kształtuje świadomość własnego ciała i pozwala wyciszyć się emocjom. Możliwość wykorzystania zestawu na mnóstwo sposobów rozbudza wyobraźnię i zdolności konstruktorskie. Łódka i zjeżdżalnia to tylko podstawowe opcje!

Zestaw łódka + zjeżdżalnia dostępny jest w sklepie Juupi.

SENSORYKA Z INTIBAG

Zabawy sensoryczne to praca nie tylko na poziomie zmysłów, ale też emocji. Dociskanie ciała przez miękki transparentny materiał Secondskin® worka sensorycznego stymuluje czucie głębokie. Wyciszenie, jakie daje przyjęcie wygodnej pozycji i odcięcie się od nadmiaru bodźców, łagodnie koi układ nerwowy i pozwala skoncentrować się na swoim ciele. A to bardzo ważna umiejętność w każdym wieku! Worek sensoryczny sprawdzi się u najmłodszych też jako letni śpiworek czy otulacz. Wchodzimy w to!

Worek sensoryczny do kupienia w sklepie Intibag i autoryzowanych dystrybutorów.

Jak wyglądają wasze wspólne rodzinne zabawy podczas zimowych ferii w domu? Które z naszych patentów was zainspirowały? Dajcie znać w komentarzach!

*

Artykuł powstał we współpracy z Bini, Intibag, Janod, Juupi, OMY, Pytaki, RIFF, Wspomagajki.

Dodaj komentarz