dzień dziecka

Nauka to świetna zabawa!

Zabawki edukacyjne na Dzień Dziecka dla kilkulatka, ucznia i rodzeństwa

Nauka to świetna zabawa!
Kinga Hołub

Zabawki marki Janod znane są dobrze jako zawsze trafione prezenty. Doświadczeni rodzice wiedzą o nich coś jeszcze. Poza przyjaznym dla oka designem, pomysłowymi motywami przewodnimi i najwyższą jakością wyróżniają się niepodważalnymi walorami edukacyjnymi!

Każda seria marki jest tworzona tak, by rozwijać motorykę, stymulować zmysły i zachęcać do odkrywania w sobie pokładów kreatywności. A najlepsze jest to, że nauka odbywa się mimochodem, podczas fantastycznej zabawy. Klucz to angażująca forma i pozostawienie przestrzeni na indywidualne pomysły.

Ten patent sprawdza się przy dzieciach w każdym wieku. W dzisiejszym przeglądzie skupiamy się na zabawkach dla przedszkolaków i szkolniaków. A do tego bonus – zabawki, które są idealne do wspólnej zabawy rodzeństwa! Szukacie składkowego prezentu od całej rodziny czy bardziej kompaktowego podarunku? Sprawdźcie propozycje Janod na Dzień Dziecka zgodnie z kluczem: nauka przez zabawę. Pssst! Wszystkie zabawki z przeglądu to nowości – niespodzianka dla dzieci gwarantowana!

MAGNETI’STORIES Afrykańskie Zwierzęta / Wiek: 3+

Magnetyczna układanka Afrykańskie Zwierzęta przeniesie malucha na zieloną sawannę. Potrójna plansza i 30 magnesów ze zwierzakami to punkt wyjścia do snucia autorskich opowieści. A przy tym – ćwiczenia małej motoryki, rozwój logicznego myślenia i poszerzanie słownictwa. Podczas zabawy dziecko uczy się planowania i projektowania na różnych poziomach. Do tego dowiaduje się sporo o faunie na odległym kontynencie. Estetyczne grafiki uprzyjemniają czas przy manipulowaniu elementami. Forma rozkładanej książki pozwala na kompaktowe przechowywanie po skończonej zabawie.

MAGNETI’BOOK Straż Pożarna / Wiek: 3-8 lat
MAGNIETI’BOOK Historia / Wiek: 3-8 lat

Lubicie zabawę magnesami, szczególnie w podróży? Z pewnością znacie linię magnetycznych układanek-szkatułek, idealnych, by spakować je do bagażu podręcznego lub wziąć do przedziału w pociągu. Dla fanów budowania pojazdów i postaci Janod przygotował nowości. Straż Pożarna i Historia dołączyły do serii w wielkim stylu! Ta pierwsza to ukłon w stronę małych pasjonatów czerwonych pojazdów na sygnale i akcji ratunkowych. Druga zachęca do budowania muzealnych gablot zawierających stroje, budowle i daty. Można też tworzyć historię na nowo, bo czemu nie! Każdy zestaw zawiera karty z wzorami układów, ale twórców ogranicza tylko wyobraźnia! Oprócz umiejętności motorycznych i projektowania rozwija także wiedzę w interesujących obszarach. Sprawdź już teraz propozycje Magnetibook dla różnych dziecięcych pasji.

PUZZLE W WALIZCE Witajcie na farmie / Wiek: 2+
PUZZLE W WALIZCE Czary / Wiek: 7+

A co z typowo stacjonarną zabawą? Janod jest mistrzem także w tej kategorii! Do podłogowych zabaw najlepsze są puzzle. Wyciszają (wypróbujcie przed snem zamiast bajki na ekranie), wzmacniają koncentrację i ćwiczą pamięć. To również podstawa logiki, na długo przed pierwszymi lekcjami matematyki. Miłość do puzzli warto pielęgnować już u najmłodszych. Dla nich idealne są 20-elementowe, z uroczym obrazkiem z życia na kurzej farmie. Starszaki wchodzą na wyższy poziom trudności i odkrywają kolejne elementy domu czarodziejów. Czego jeszcze mogą nauczyć puzzle? Dbania o porządek! Poręczna walizeczka zachęca do sprzątania i odłożenia na honorowe miejsce na półce.

SKLEP WARZYWNIAK z linii Farma / Wiek: 3+

Na straganie w dzień targowy… bawić się będą dzieci w każdym wieku! Drewniane stoisko zawiera wszystko, co potrzebne: od produktów spożywczych, przez kasę i wagę, aż po kredowe tabliczki z cennikiem. Przy straganie mogą powstawać niezliczone scenariusze zabaw. Podawanie artykułów, obsługa kasy i pakowanie zakupów to trening motoryki i koordynacji ręka – oko. Maluch przy okazji uczą się nazw warzyw, starszaki pisania liczb i sumowania cen. A wszyscy razem mogą odgrywać scenki podpatrzone podczas rodzinnych wypraw na targ.

ZESTAW INSTRUMENTÓW z serii Gioia / Wiek: 18 m-cy+

Solo, w duecie, a może pełnym bandem? Z zestawem instrumentów muzycznych każda opcja zabawy przyniesie mnóstwo radości. I wsparcia rozwoju, oczywiście, bo edukacja muzyczna wzmacnia na wielu polach. Koncentracja, koordynacja ruchowa, wyczucie rytmu, kreatywność i nauka powtarzania sekwencji – to tylko niektóre korzyści z zabawy z instrumentami. W zestawie są flet, dwa kastaniety, ksylofon i tamburyno. Dobrane tak, by każdy instrument wydawał inny dźwięk i rozwijał różnorodne umiejętności. Kilka zabawek do wyboru to patent na wspólną zabawę rodzeństwa, również na etapie „nie dzielę się z bratem”. Muzycznych akcesoriów starczy dla wszystkich!

MY ARTS & CRAFTS naklejki wielokrotnego użytku / Wiek: 2+
MY ARTS & CRAFTS okrągłe naklejki / Wiek: 3+
ART & CRAFT błyszczące zwierzęta / Wiek: 7+
Zestaw kreatywny – tiara do samodzielnego wykonania / Wiek: 7+

Gdy rodzeństwo potrzebuje nieco dystansu, a rodzice odrobiny ciszy, niezastąpione są zestawy kreatywne. Janod w ofercie ma pomysły dla każdej grupy wiekowej! Począwszy od maluchów, które precyzyjny chwyt, planowanie i puszczanie wodzy fantazji mogą trenować przy zabawie naklejkami. Do tych wielokrotnego użytku ze zwierzątkami dołączona jest dwustronna plansza do budowania własnych scenek i historii. Okrągłe naklejki w różnych rozmiarach i kolorach to z kolei pole do popisu dla wizualnej kreatywności małych twórców. Starsze dzieci dzięki zestawom kreatywnym nie tylko spędzą godziny na wciągającym manualnym zadaniu, ale też samodzielnie stworzą niesamowite ozdoby. Do własnego pokoju, do przebrania na bal, a może na prezent dla kogoś bliskiego?

Dzień Dziecka już niedługo. Drodzy Rodzice – czy wiecie już, czym zaskoczycie swoje szkraby?

Uwaga, konkurs!

Do 24.05 napisz komentarz pod artykułem, odpowiadając na pytanie: „Którą zabawkę chciałoby dostać twoje dziecko i dlaczego?”. Najciekawsze odpowiedzi wybierzemy i nagrodzimy – wyniki już 27.05. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Rozstrzygnięcie konkursu

Jury wyłoniło zwycięzców:

  • Paula – SKLEP WARZYWNIAK
  • Adamus – ZESTAW KREATYWNY
  • Julita – PUZZLE W WALIZCE

Prosimy o wysłanie danych do wysyłki nagrody (adres i numer telefonu) na maila spolecznosc@ladnebebe.pl. Gratulujemy!

 

***

Materiał powstał we współpracy z marką Janod.

Dodaj komentarz