pielęgnacja

Połóg. Przewodnik dla początkujących

Łap darmowego e-booka!

Połóg. Przewodnik dla początkujących
Magdalena Koźlicka

Zaraz rodzisz albo właśnie trzymasz przy piersi noworodka. Cały świat, który znałaś, zrobił fikołka. Nie wiesz do końca, kim jesteś i jak sobie poradzisz. Dla wszystkich mam, które mają przed sobą połóg, stworzyłyśmy e-book pełen wsparcia.

Nie ma ciąży bez połogu, a o tych sześciu pierwszych tygodniach z dzieckiem nadal mówi się naszym zdaniem zbyt mało. Świadczą o tym emocje, jakie wzbudza każde podjęcie tego tematu przez Ładne Bebe, na przykład na naszym Instagramie. Dlatego postanowiłyśmy zebrać porcję wiedzy i wsparcia w formę e-booka. Możesz go czytać, karmiąc albo bujając wózek. Możesz po niego sięgnąć jeszcze w ciąży, bo jak mówi Dominika Ludwińska, doula i jedna z naszych e-bookowych ekspertek, o połogu najlepiej pomyśleć jeszcze przed porodem, kiedy można się do niego dobrze przygotować.

E-book „Połóg. Przewodnik dla początkujących” z pewnością by nie powstał, gdyby nie specjalistki, które na co dzień pracują z młodymi mamami i pomagają im dobrze urodzić, a następnie zaopiekować się i dzieckiem, i sobą samą. Do tego projektu zaprosiłyśmy położną Katarzynę Płazę-Piekarzewską, doulę Dominikę Ludwińską, fizjoterapeutkę uroginekologiczną Sylwię Kusiak i fizjoterapeutkę dziecięcą Olę Ropelewską. Dzięki ich wiedzy powstało dziewięć rozdziałów, z których dowiesz się, na co zwracać uwagę, szykując się do połogu, jak opiekować się noworodkiem po powrocie do domu i co robić, by proces regeneracji ciała przebiegał pomyślnie. Poznasz zjawisko czwartego trymestru, przeczytasz o laktacji i o tym, jak się żywić. Odbierzesz też pierwszą lekcję tego, co w praktyce znaczy powiedzenie „aby wychować dziecko, potrzebna jest cała wioska”, a nasze ekspertki jednym głosem będą powtarzać, że bardzo ważnym elementem dobrego połogu jest proszenie o pomoc i wsparcie.

Patronat nad e-bookiem objęła marka La Roche-Posay, producent gamy dermokosmetyków do pielęgnacji ciała od pierwszego dnia życia – Lipikar. To marka, która od dawna wspiera Ładne Bebe i pozwala nam tworzyć wspierające treści. Wspólnie stworzyliśmy już między innymi materiał o AZS u dzieci, a także o roli dobrego, czułego dotyku w opiece nad noworodkami i niemowlętami. Tym razem równie czule tulimy mamę u progu jej nowej życiowej przygody.

E-book jest całkowicie darmowy – znajdziesz go pod poniższym linkiem. Jeśli znasz młodą mamę, której może się przydać, podziel się nim. Im więcej będziemy mówić i słuchać o połogu, tym lepszym doświadczeniem będzie dla kolejnych kobiet. Udanej lektury i dobrego połogu!

Pobierz E-book
1145
Dodaj komentarz