macierzyństwo moda

Modelowe matki we francuskim ,,Vogue’u”

Fantastyczna sesja zdjęciowa Emmy Le Doyen

Modelowe matki we francuskim ,,Vogue’u”
materiały prasowe

Co to znaczy być wzorową matką? W edytorialu francuskiego wydania magazynu „Vogue” spotkały się cztery modelki – matki, z których jedna jest także babcią. Maggie Maurer, Anamaria Cioboata, Stephy Galvani i Suzi de Givenchy ukazują skrawki swoich macierzyńskich i babcinych światów, i tworzą mapy ich wpływu na karierę w modelingu. Wymowne kadry zarejestrowała francuska fotografka Emma Le Doyen.

Emma Le Doyen z łatwością łączy na swoich zdjęciach modę z dokumentowaniem rzeczywistości. W lutowym edytorialu dla magazynu „Vogue France” schwytała na lasso obiektywu codzienność czterech wziętych modelek i przyjrzała się jej z detektywistyczną precyzją. Uwielbiamy takie sesje, w których każdy szczegół niesie ze sobą znaczenie. Rozrzucone figurki dinozaurów, ciągnięcie za spódnicę, karmienie w epicentrum domowego chaosu Le Doyen portretuje dając pole do popisu także mistrzowskim stylizacjom  Taylora Angino. Trzy mamy z potomstwem, czyli Maggie z Norą Jane, Stephy z Atlasem, Ana z Ronją oraz Suzi z dwojgiem wnucząt łapią uwagę odbiorców naturalnością ruchów, intensywnością spojrzeń i użyciem mody do odzwierciedlenia amplitudy emocji dnia codziennego.

Dzieci płaczą, a my próbujemy nie rozdeptać misternej konstrukcji z klocków ani nie przewrócić się na pianinko pozostawione w przedpokoju. Jedno hałaśliwe „do re mi” i nici z drzemki. Widzicie to? Ta sesja bardzo pracuje w wyobraźni.

W gronie mam znalazła się jedna babcia, zachwycająca Suzi de Givenchy, 56-letnia modelka pochodząca z Hong-Kongu, obecnie mieszkająca w Paryżu, która tylko w ostatnim sezonie chodziła między innymi u Victorii Beckham i Vetements. W poście dotyczącym sesji napisała z rozbrajającą szczerością:
Szczerze mówiąc, trochę się wahałam przed przyjęciem tej oferty. Nie chodziło o mój wiek czy bycie babcią, ale bardziej o strach przed tym, że ludzie widzą tylko ten aspekt mnie. Zdałam sobie sprawę, że ta kulturowa i społeczna norma tkwiła we mnie, że babcie powinny wyglądać i zachowywać się w określony sposób. Myślę więc, że powodem, dla którego powiedziałam „tak, chcę być modelką”, jest potrzeba mówienia, że możemy nie pasować do stereotypu.

PS Na deser zobaczcie wideo z wybiegu marki Marine Serre, który miał symulować paryską kawiarnię. Na prowadzenie wysuwa się kobieta z dzieckiem w nosidełku.

 

Sesję zatytułowaną „Mères Modèles” znajdziecie w lutowym wydaniu magazynu „Vogue France”.

Zdjęcia: Emma Le Doyen
Stylizacja: Taylor Angino
Włosy: Vi Sapyyapy
MUA: Mayumi Oda

Dodaj komentarz