vienna house

Vienna House Andel’s Łodz

Łódź z dziećmi

Vienna House Andel’s Łodz
Ewa Przedpełska

Co powiecie na rodzinną ucieczkę prosto w objęcia miasta, które kiedyś porównywano do polskiego Manchesteru – z uwagi na skupisko fabrycznych osad i prężność włókienniczego przemysłu? W planie spacer wśród klimatycznych budynków, które przenoszą nas do XIX wieku. No i jeszcze pływanie w obłędnym basenie! Kto chętny?

Myślisz o weekendowym wypadzie niedaleko Warszawy? Miejsko, z historią i fajnym designem? Łódź spełnia wszelkie te kryteria, o czym przekonała się Ewa z ekipą. Buszowanie na basenie brzmi doskonale, a miks lenistwa, dobrego jedzenia i ciekawych spacerów po mieście to coś, co lubimy najbardziej. Dziś kolejna relacja z sieci Vienna House – hoteli przyjaznych rodzicom. Po Krakowie, czas na odsłonę łódzką!

Vienna House Andel’s Łodzto hotel, którego nie sposób przeoczyć – mieści się w budynku dawnego zakładu tkackiego, a całość Manufaktury z zabytkową ceglaną elewacją robi duże wrażenie. Nie da się tu historii uciec, jest obecna na każdym kroku – zamykamy oczy i przenosimy się do epoki przemysłowej świetności tego miasta. Po przekroczeniu progu lądujemy w lobby, które, jak cały hotel, zaprojektowano z myślą o każdym detalu. Styl utkany z połączenia tradycji i nowoczesności, designu, kreatywnych form i koloru. Tak szczerze, można by stąd przez weekend nie wychodzić, dzieciaki juz zajęły się powitalnymi prezentami oraz odkryły, ku uciesze Ewy, wielki kącik zabaw – to wróży spokojne wypicie kawy i przestudiowanie menu w tutejszym barze.

Graffiti na ścianach, odkryta cegła i surowy beton w towarzystwie mocnych akcentów kolorystycznych, obrazy i grafiki we wnętrzach restauracyjnych – każdy element składa się na wyjątkowy, ciepły klimat tego miejsca. A może kawa z własnym zdjęciem prosto z kawowej drukarki w Oscar’s Bar? Lub zimowa herbata ze skyFLY Bar – z tarasem z widokiem na Manufakturę? Po hulankach w pokoju (bo skakanie na łóżku to już stały punkt programu małych hotelowych testerów), czas na niewątpliwą atrakcję tego hotelu: przeszklony basen z widokiem na miasto. To część skySPAce, czyli klubu fitness oraz ekskluzywnego, designerskiego spa. Na 1000 metrach kwadratowych znajdziecie tu basen, saunę suchą i ziołowo-parową, salę do treningu, spa oraz taras słoneczny. Spróbujcie jednak wyciągnąć dzieciaki z wody…

Osobny akapit należy się kuchni. Potrawy fusion przygotowane pod okiem szefa kuchni Mirosława Jabłońskiego to przyjemność i dla oka, i dla podniebienia, a restauracja została wyróżniona przez przewodnik Gault & Millau dwa lata pod rząd. Ewa testuje z dziećmi adwentowy brunch – nikt stąd głodny nie wyjdzie, a spory kącik zabaw doceni każdy rodzic. Ekipie przyda się energia i siła, bo zaraz ruszają na miasto, by skompilować dla nas przewodnik po najciekawszych miejscówkach. Ale o tym na razie pssst… To temat na kolejne spotkanie z siecią Vienna House.

*

A na koniec miła wiadomość dla wszystkich szukających czegoś więcej podczas eksploracji miast i to na pewno nie utartymi ścieżkami. Od 3 grudnia powraca cykliczna akcja Hidden Secrets, czyli możliwość zaoszczędzenia 25% na nocleg. Dodatkowo, w ramach oferty, jako wtajemniczeni otrzymacie klucz do odkrycia świata tajemnic i barów w hotelach Vienna House i w miastach, w których się znajdują. Zasady są proste: w ramach zimowej promocji po przyjeździe do hotelu goście otrzymują specjalny klucz, dzięki któremu zyskują dostęp do unikalnych, tymczasowych ofert — zarówno w hotelach, jak i ich okolicy. Klucz umożliwia też udział w konkursie. W Łodzi takich sekretnych miejsc jest całkiem sporo!