vienna house

Vienna House Easy Katowice

Pomysł na weekend!

Vienna House Easy Katowice
Angelika Paruboczy

Górny Śląsk na weekend? Kierunek Katowice to nasza propozycja na weekendowy rodzinny wypad. Zaoszczędzimy wam czasu na poszukiwanie miejsca noclegowego – po raz kolejny testujemy sieć hoteli Vienna House i bierzemy pod lupę katowicki hotel pod kątem rodzinnych udogodnień. Zobaczcie naszą relację!

Dla Angeliki był to wyjazd nostalgiczny: Katowice to dla mnie dzieciństwo. Wyjazdy z babcią i bratem do naszej prababci i przysłuchiwanie się ich pięknej gwarze. Do dziś mam sentyment do tych „kaj idziesz synek?”. Ceglane budynki Nikiszowca zostają w pamięci małego dziecka, do miasta przykleja się tęsknota, ogrom wspomnień, ale jakoś nigdy nie jest po drodze, by tam wrócić. A przecież Katowice to idealny kierunek na wypad z dziećmi, dotknięcie zupełnie innej historii, języka, kultury. Angelika ląduje w Vienna House Easy Katowice i od pierwszej minuty mam od niej wiadomość, że jest super. Zresztą mali testerzy potwierdzają!

Hotel położony jest w samym sercu miasta, koło legendarnego Spodka i rządzi w nim… kolor! Zapomnijcie o skandynawskich szarościach i przygotujcie się na radosną eksplozję czerwieni lub żółci, przyda się na nadchodzącą jesień. Pokoje i praktyczne apartamenty z aneksem kuchennym, studio fitness i sauna – dzieciaki już się rozbiegły po budynku. Każdy dzień zaczyna się od śniadania, które w tym hotelu ma niewiele wspólnego z szybką przekąską w biegu. Hej, idziemy na śniodonie! Dzień zaczęty tak smacznie, może być jedynie smaczniejszy, ale zanim myślami powędrujemy do restauracji i kuchni, z której słynie ten hotel, trochę zabawy dla dzieciaków i relaksu da rodziców. Kto chce szkryflać po ślonsku lub pobawić się autokiem? A może partia szachów – Śląsk ma bogate tradycje szachowe. Jest smacznie, jest kolorowo, no i jest energia, żeby ruszyć na miasto!

Kilka migawek z okolic, bo Angelika szaleje z aparatem, katowickie podwórka i zaułki są niezwykle wdzięcznym partnerem. Nawet światło współpracuje, serwując miękkie cienie na murach, z okien zerkają ludzie, pies ciekawie spogląda na przybyszy lub po prostu kombinuje, jak wydostać się na kolejny spacer. Miasto prosi się o zdjęcia, te zwykłe rodzinne momenty są zawsze ciekawsze od pocztówkowych, turystycznych ustawek. Już niedługo pokażemy wam przewodnik po tym mieście i nasze katowickie perełki – oj, narobiły nam smaku kadry Angeliki.

A skoro o smaku, relaks w hotelu Vienna House Easy Katowice i kolacja to kolejny punkt na liście. Ślonski łobiod czy smaki z Ameryki? Jeśli rolada, modro kapusta już zaliczona, polecamy kuchnię świata. Wyborne steki, świeże owoce morza, duży wybór win oraz przepyszne desery sprawiają, że tutejszy Steak Corner to miejsce, w którym redefiniuje się pojęcie „hotelowego jedzenia”. O gości, tych małych i dużych, się dba – to dość proste, a wcale nie tak powszechne przekonanie. Viena House jest certyfikowanym Hotelem Przyjaznym Rodzinie, zabierajcie więc dzieciaki na katowicki city break.

Zapiszcie sobie to miasto w waszych podróżniczych notesach, Katowice was zaskoczą!