podróże z małymi dziećmi vienna house w miasto

Łódź na weekend. Te miejscówki sprawdzą się rodzinnie!

Rodzinny city break z Czworonas i Vienna House Andel’s Lodz

Łódź na weekend. Te miejscówki sprawdzą się rodzinnie!
Czworonas

Planujecie wakacyjny city break w lokalnym klimacie? To my mamy podpowiedź: wybierzcie się do Łodzi. To miasto leży w samiutkim środku kraju, a warszawiacy mają do niego rzut beretem. Już mówimy, dlaczego warto!

W Łodzi jest sporo historii, cała masa magii, a do tego… tropiki. W temacie pożądanej latem wody – może nie ma Bałtyku czy rzeki, ale za to jest piękny hotelowy basen, w którym cała rodzina spędzi lwią część urlopowego weekendu. Łódź oglądamy oczami Karoliny, Jacka, Zosi i Julki, czyli niezłomnej podróżniczej rodziny, którą znacie jako Czworonas. Ten wesoły kwartet przemierzał łódzkie ulice w poszukiwaniu wrażeń i wypoczywał w jednym z naszych ulubionych miejsc na wypoczynkowej mapie Polski: nowoczesnym, a przy tym przyjaznym hotelu Vienna House Andel’s Lodz zlokalizowanym obok łódzkiej perełki architektonicznej – słynnym kompleksie Manufaktura. Czworonas zebrali dla was miejscówki, które warto odwiedzić – łapcie miejski przewodnik dla rodziny!

Nocleg w Vienna House Andel’s Lodz

Łódź stoi designem i tradycją tkacką – i to znajdziecie także w tym przyjaznym rodzinom hotelu w strategicznej części Łodzi. Wnętrze Vienna House Andel’s Lodz zachwyca wzornictwem i industrialnym klimatem – samo jego zwiedzanie jest dla dzieci frajdą! Choć umówmy się – nic nie wygra z przeszklonym basenem, położonym na najwyższym piętrze, z widokiem na miasto. A kiedy po pływaniu głód i pragnienie dadzą się we znaki, zajrzyjcie do restauracji Delight, gdzie zjecie śniadanie, obiad (tak, w menu jest ukochany przez dzieci rosół) i kolację, do lobby baru albo letniego baru SkyFLY.

lodz-z-dziecmi

(OFF) PIOTRKOWSKA

Spacerując kultową ulica Piotrkowską, podziwiajcie architekturę, a przy okazji koniecznie zajrzyjcie na podwórko pod numerem 138/140. To tam mieści się OFF Piotrkowska, czyli kulturalno-kreatywny kompleks na terenach dawnej przędzalni i tkalni Franciszka Ramischa. Znajdziecie tam butiki, restauracje i klubokawiarnie – na obiad, kawę i rześką lemoniadę. Dużo tu dobrego designu, a industrialny klimat jest niesamowity! PS szukajcie z dziećmi OFF-owych murali. Jeden z nich – stworzony równe 20 lat temu przez łódzką grupę artystyczną Design Futura przy ul. Piotrkowskiej 152 – został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa i przez pewien czas był największym graffiti na świecie. Wow!

PASAŻ RÓŻY

Zostańmy jeszcze przy ulicy Piotrkowskiej, bo pod numerem 3 mieści się niesamowite podwórko. To Pasaż Róży – błyszczący architektoniczny kalejdoskop stworzony przez Joannę Rajkowską, m.in. dla swojej córki – jak pisze artystka: „Obrazuje drogę, jaką przeszła moja córeczka Róża, od niewidzenia, do – widzenia”. Budynki są misternie oklejone nieregularnymi kawałkami luster. Czysta magia w codzienności!

ŁÓDŹ BAJKOWA

W łódzkim Se-ma-forze od kilkudziesięciu lat tworzy się filmy animowane – to tu narodził się „Zaczarowany ołówek” i słodki miś Colargol. Bohaterów kreskówek, które pamiętamy z dzieciństwa, możecie poszukać, zwiedzając miasto szlakiem Łodzi bajkowej. Na Piotrkowskiej (a jakże!) spotkacie Misia Uszatka, przy Muzeum Kinematografii – koty Filemona i Bonifacego, przed wejściem do Palmiarni – wróbelka Ćwirka, a koło aquaparku Fala – pingwina Pik-Poka.

PALMIARNIA

Oto dowód, że w Łodzi może być bardzo egzotycznie! Gotowi na wakacje pod palmami? W łódzkim Ogrodzie Botanicznym, usytuowanym w najstarszym miejskim Parku Źródliska, czeka na was Palmiarnia, a w niej 150-letnie palmy, bujne bananowce, bambusy i figowce. W sobotę i niedzielę Palmiarnia jest czynna w godzinach 10.00-18.00. Rekomendujemy rajski spacer zaraz po śniadaniu.

KSIĘŻY MŁYN

Architektura to jedna z cenniejszych kwestii w Łodzi – nie możecie przegapić spaceru po pięknie zachowanym kompleksie budynków z XIX wieku. Księży Młyn, bo o nim mowa, to największy zabytkowy zespół fabryczny Łodzi, powstały w miejscu dawnej osady młyńskiej. Pod jego nazwą kryje się osiedle, ogromna przędzalnia i domy robotnicze z krótką uliczką między nimi. Księży Młyn znajdziecie na zachodniej stronie ulicy Przędzalnianej, między ulicą Tymienieckiego a Fabryczną. Zdjęcia tutaj to samograje!

ksiezy-mlyn8

PLANETARIUM

Łódzkie Planetarium EC1 jest najnowocześniejsze w Polsce! Pod charakterystyczną kopułą o średnicy 18 metrów znajduje się ekran sferyczny o średnicy 14 metrów i 110 wygodnych foteli. Jeśli wybieracie się do Łodzi na weekend, to dobrze się składa, bo w soboty i w niedziele o 10:30 są organizowane pokazy przeznaczone dla dzieci. Na ciekawskich astronomów czekają m.in. pokazy Kosmos dla najmłodszych (5-9 lat) oraz Andromeda i Perseusz (5-10 lat). Więcej o pokazach popularnonaukowych poczytacie tutaj.

Jakie wy macie ulubione rodzinne punkty w Łodzi? Może polecicie miejscówki na city break? A my razem z Vienna House mamy dla was listę miejsc, które warto odwiedzić całą rodziną:

Publikacja powstała we współpracy z Vienna House.

Dodaj komentarz