macierzyństwo

„Tak mamy” – wsparcie od matek dla matek

Przestrzeń Philips Avent z poradami eksperckimi i historiami o macierzyństwie

„Tak mamy” – wsparcie od matek dla matek
Ewa Przedpełska

Macierzyństwo i tacierzyństwo to temat rzeka, a raczej wiele rzek, którymi raźniej płynie się, mając gwarantowaną pomoc i pokrzepienie. To po to powstała przestrzeń „Tak mamy” z poradami eksperckimi i historiami o rodzicielstwie.

Wiemy, jak inspirująca i zwyczajnie potrzebna jest możliwość obserwowania codzienności innych rodziców – dowiadywania się, jakie mają problemy (często podobne do naszych), małe radości i supermoce! Tę możliwość stworzyła marka produktów do pielęgnacji dzieci Philips Avent, generując miejsce wymiany doświadczeń. „Tak mamy” to strona internetowa, ale przede wszystkim dynamiczny profil na Instagramie, którym co miesiąc zawiaduje inny rodzic. Są tu matki i ojcowie, bo rodzicielstwo to wspólna sprawa. I wy też możecie dołączyć do współtworzenia tej wpierającej przestrzeni!

DLA KOGO JEST PRZESTRZEŃ „TAK MAMY”?

Wsparcie znajdą tu mamy w ciąży, które dopiero przygotowują się do nowej rzeczywistości z małym człowiekiem i kompletują wyprawkę, mamy noworodków, które zmagają się, z niekiedy wymagającym, karmieniem piersią, ale też rodzice w trakcie kolejnej wielkiej przygody – rozszerzania diety malucha. Wiedza płynie tu z różnych stron, jest sporo teorii i mnóstwo praktyki, bo profil „Tak mamy” to miejsce, gdzie mamy i ekspertki dzielą się̨ doświadczeniami i wiedzą, nie bojąc się trudnych tematów.

WSPARCIE OD MAM DLA MAM

Twórcy Philips Avent zdają sobie sprawę, że rodzicielstwo nie zawsze jest cukierkowe i że w byciu mamą czy tatą piękne emocje przeplatają się z pewnymi obawami i trudnościami. O tym wszystkim traktuje profil „Tak mamy” na Instagramie, którego prowadzenie cyklicznie przejmują inspirujący rodzice. Aktualnie prowadzi go debiutująca mama Laura Mielczarek, a sierpień należał do Pauli Walczak – mamy dwójki i blogerki podróżniczej @rodzinawswiat, która pisała o swoich porodach domowych czy karmieniu piersią w miejscach publicznych. Druga połowa lipca była czasem Marzeny Pacek – mamy bliźniaków z in vitro, położnej i edukatorki ds. laktacji, a pierwsza połowa miesiąca należała do Dawida Sawickiego – taty trójki i pierwszego ojca w „Tak mamy”. A może ktoś z was chce poprowadzić kanał i pokazać innym mamom swoją drogę przez macierzyństwo? Działajcie! Wystarczy wejść na profil IG „Tak mamy” i zostawić swoją wiadomość.

EKSPERTKI „TAK MAMY”

Przestrzeń wsparcia w macierzyńskich wyzwaniach jest prowadzona wspólnie z położną, psycholożką, dietetyczką, fizjoterapeutką i innymi ekspertami. Monika Kiędzińska to położna, certyfikowana doradczyni laktacyjna i instruktorka szkoły rodzenia. Sylwia Kopka jest psycholożką i psychoterapeutką specjalizującą się w pomocy okołoporodowej. Monika Bocian-Sztyber to dietetyczka kliniczna i ekspertka żywienia w niepłodności, okresie ciąży i laktacji. Monika Grzegorzewicz to fizjoterapeutka uroginekologiczna, wspierająca kobiety w okresie okołoporodowym. Wspaniała drużyna, prawda? A to nie wszystko, bo w „Tak mamy” pojawiają się również inne specjalistki, jak neurologopeda czy trenerka fitness. Ekspertek możecie wysłuchać podczas live’ów organizowanych na kanale na IG.

philips-tak-mamy-kasia-springer-ewa-przedpelska-009

Kompleksowe wsparcie karmiącej mamy

Rodzice współpracujący z Philips Avent piszą także o produktach marki, które wspierają ich w codzienności. Jednym z nich jest nowy laktator Natural Motion z miękką, elastyczną, silikonową nakładką w lejku, która łatwo adaptuje się do każdej piersi – pasuje do 99.9% brodawek. Dzięki niemu mleko można odciągać dyskretnie i w wygodnej pozycji, bez pochylania się do przodu. Laktator jest niewielki, więc zmieści się w torebce, a podczas maminych wyjść umożliwi tacie karmienie malucha. Mleko mamy można przechowywać w lodówce przez kilkadziesiąt godzin, a w zamrażarce nawet do pół roku. Do osiągnięcia odpowiedniej temperatury pokarmu sprawdzi się podgrzewacz (wystarczą 3 minuty), a po karmieniu Philips Avent zaleca skorzystanie ze sterylizatora do butelek, który w ciągu 10-minutowego cyklu zabija 99.9% szkodliwych zarazków. Cenimy takich domowych pomocników!

Więcej o przestrzeni „Tak mamy” poczytacie tutaj, zapraszamy was też do aktywnego śledzenia profilu na Instagramie.

*

Materiał powstał we współpracy z Philips, twórcą marki Philips Avent.

Dodaj komentarz