karmienie piersią szorty w Ładne Bebe

Światowy Tydzień Karmienia Piersią

Święto karmienia piersią trwa cały tydzień!

Światowy Tydzień Karmienia Piersią

Od 1 do 7 sierpnia trwa Światowy Tydzień Karmienia Piersią, funkcjonujący w sieci pod tagiem #worldbreastfeedingweek. Warto się przyłączyć i świętować, czerpać wiedzę, dzielić doświadczeniem i wspólnotowo zwalczać narosłe wokół karmienia piersią mity.

Trwające tydzień święto karmienia piersią ustanowione zostało przez UNICEF 11 lat temu. Rok później, w 1991 roku, do akcji przyłączyło się 120 krajów. Główny cel stojący za zorganizowaniem Światowego Tygodnia Karmienia Piersią to promowanie metody naturalnego i zdrowego sposobu karmienia niemowląt, ale także ochrony matek karmiących piersią. Warto przy okazji podkreślić, że każda matka ma prawo wyboru metody karmienia dziecka, a samo karmienie piersią bywa procesem trudnym oraz wymagającym wysiłku i wsparcia. Idealnie byłoby potraktować coroczne obchody Międzynarodowego Tygodnia Karmienia Piersią z empatią, tolerancją i szacunkiem dla każdego wyboru.

Więcej o akcji #worldbreastfeedingweek przeczytacie tu oraz na Instagramie.

Na zdjęciu tytułowym: Natalia Sosin-Krosnowska i Konstanty. Piękny moment złapał mąż Natalii i ojciec Kostka, Wojtek Krosnowski.

Pozostałe zdjęcia pochodzą z naszych publikacji utkanych wokół karmienia piersią: „Karmienie piersią to także sprawa ojca” i „Karmienie piersią poza domem”. Polecamy nie tylko do oglądania, ale przede wszystkim do czytania. A dla kontrastu: „O (nie)karmieniu piersią”.

Dodaj komentarz