design

Rodzinny stół jako podstawa rozwoju

Krzesełko Tripp Trapp® marki Stokke w nowym kolorze – terakota

Rodzinny stół jako podstawa rozwoju
Materiały prasowe

Każdego dnia gromadzimy się wokół stołu. Nie tylko po to, by wspólnie jadać posiłki. Stół buduje przestrzeń do rozmowy, uważnego słuchania, zacieśniania więzi i uczenia się. To przy nim, zgodnie z filozofią Stokke, odbywa się prawdziwy rozwój. Teraz twoje dziecko może zasiąść przy rodzinnym stole na krzesełku Tripp Trapp® Terracotta.

Głośny, wesoły obiad, rozwiązywanie zagadek w deszczowe popołudnie, budowanie zamków z tłuczonych ziemniaków, malowanie palcami – wygodne miejsce przy stole sprzyja wielu rodzinnym aktywnościom. Dlatego krzesełko Tripp Trapp® zostało zaprojektowane tak, by zapewnić kontakt wzrokowy pomiędzy rodzicem a dzieckiem, co jest wyjątkowo ważne dla maluchów, które uczą się każdego dnia, obserwując i naśladując otaczające je osoby. Wczesne zapraszanie dzieci do stołu, możliwe właśnie dzięki krzesełku Tripp Trapp®, sprawia, że czują się one widziane, słyszane i wspierane w rozwoju. Takie podejście rodziców zachęca do eksploracji, niezależności, kreatywności i krytycznego myślenia. Co więcej, pomaga w integracji, uczy empatii i współpracy, dzięki czemu dzieci mają szansę wyrosnąć na współczujące, wszechstronne jednostki. Wszystko to buduje fundament, dzięki któremu będą potrafiły zmierzyć się z tym, co je czeka w przyszłości.

Krzesełka Tripp Trapp® występują w różnych kolorach. Teraz dołączył do nich nowy: terakota (wł. terra cotta). W bezpośrednim tłumaczeniu z włoskiego nazwa tego koloru oznacza spieczoną ziemię. Głęboka barwa, inspirowana światem przyrody, nawiązuje do domowego ciepła, komfortu i poczucia stabilizacji, a jednocześnie wnosi do wnętrza odrobinę rustykalnego wyrafinowania. Niezależnie od tego, czy w twoim domu dominują barwy ziemi, czy żywe odcienie, Tripp Trapp® w kolorze terakota będzie pasować do każdej aranżacji. Krzesełko to jest dostępne z pasującym do niego zestawem Tripp Trapp® Baby Set Terracotta, a także z poduszką Tripp Trapp® Classic Terracotta, wykonaną z organicznej bawełny w standardzie OCS. Co więcej, poduszka nie zawiera warstw powlekających, co zmniejsza jej ślad ekologiczny.

Za projektem kultowego dziś krzesełka, będącego reprezentantem skandynawskiego designu, stoi Peter Opsvik. Obserwując, jak jego syn Tor wyrasta ze swojego dziecięcego, wysokiego krzesełka i z trudem korzysta z krzeseł dla dorosłych, Opsvik wymyślił Tripp Trapp® z regulowanym siedziskiem i podnóżkiem. Dzięki temu rozwiązaniu krzesełko rośnie wraz z dzieckiem, przez całe lata. Przemyślana konstrukcja gwarantuje wygodną i ergonomiczną pozycję siedzącą dzieciom w każdym wieku, zapewniając im swobodę ruchów i zachęcając do aktywności przy stole.

W ofercie Stokke znajdują się Tripp Trapp® w wyrazistych kolorach, ale miłośnicy naturalnych, stonowanych barw również znajdą coś dla siebie. Krzesełka są wykonane z drewna buku europejskiego i dębu. Na uwagę zasługuje także szeroka oferta akcesoriów, które dodatkowo podnoszą komfort malucha i umożliwiają personalizację.

Krzesełko Tripp Trapp® Terracotta to nie tylko ponadczasowy design, ale przede wszystkim zachęta do tego, by przy rodzinnym stole zawsze znalazło się miejsce na kreatywny rozwój dziecka. Proste gesty znaczą najwięcej – mamy kolejny dowód!

Materiał powstał we współpracy z marką Stokke.

Dodaj komentarz