Pomieszkaj w Krakowie

Kraków to zawsze dobry pomysł

Pomieszkaj w Krakowie
Maria Miklaszewska / Ewa Przedpełska

Czasem straszy smogiem, choć częściej zachwyca zionącym smokiem. Ugości kawą w klimatycznym ogródku na Kazimierzu, przepędzi dzieciaki po Plantach. Każe wznieść głowy wysoko i pomachać do hejnalisty, buszować po starociach i inaczej spojrzeć na historię. Kraków! A w nim 3 miejsca, które polecamy na nocleg z designem przez duże D!

To nie jest wybryk i foch estety, ale zwykła ludzka potrzeba, żeby rano zbudzić się w obcym miejscu, a poczuć się jak w domu. Otworzyć oczy i po prostu westchnąć jak tu ładnie! Hotele-niehotele to dobra opcja dla tych, którzy wymagają od miejsca noclegowego czegoś więcej. Spokoju, dobrej lokalizacji, detali, które cieszą oko i które chętnie widzielibyście we własnym domu. Dla jednych ładne grafiki na ścianie czy fajne industrialne lampy to rzecz niekonieczna, a dla innych smaczek, który zdecydowanie polepsza humor. A i kawa przyrządzona w tymczasowo własnej kuchni smakuje inaczej.

Nie dziwię się więc Marii Miklaszewskiej i Ewie Przedpełskiej, że podczas krótkich rodzinnych wypadów do stolicy Małopolski wybrały właśnie te poniższe trzy perełki. Adresy sprawdzone i polecone lubimy najbardziej, oto one – ku podróżniczej inspiracji!

 

***

OLD NEW

Właściciele tych ośmiu apartamentów związani są z marką meblową Kutikai, możecie więc być pewni, że dbałość o detal i dobry gust architekta idą tu w parze. W pełni wyposażone studio na ulicy Krasińskiego, a więc spacerem od nadwiślańskich Bulwarów, to miejsce dla fanów minimalizmu, wnętrz w duch skandynawskim. Biel, odcienie szarości, czerń w połączeniu z dodatkami industrialnymi oraz perełkami vintage. Taki miks serwuje nam Old New, a nam bardzo z tym wnętrzem po drodze. Miedziane lampy, meble retro i wielkie okna, które wpuszczają dziś słońce. Rozciągamy się na łóżku, zanim ruszymy na podbój krakowskich zaułków, najpierw leniwa kawa z widokiem na grafiki i plakaty filmowe.

więcej informacji znajdziecie tu

***

STUDIO SALWATOR

Zależało mi na stworzeniu przytulnego, ciepłego wnętrza, sprzyjającemu wypoczynkowi, bez pstrokacizny, kontrastów, męczącego oczy przeładowania – mówi Aleksandra Milejska, którą dobrze znacie z bloga Cacaovo. Jej studio jest zlokalizowane na Salwatorze, w starej dzielnicy Krakowa, a Ola jest wielką entuzjastką tej okolicy. Niedaleko Muzeum Narodowego, hotelu Cracovia (Forum Designu), kina Kijów, tuż przy Placu na Stawach, gdzie – jak sama opowiada – Można kupić wszystko, od tofu po porcjowaną wołowinę, prosto od rolnika. Samo wnętrze tego studio zaskakuje współczesnym wzornictwem, jak choćby fronty kuchenne marki Fropt. Ciepłe, stonowane kolory dla zmęczonych oczu, a dla miłośników dobrego designu takie perełki jak lampa duńskiej marki House Doctor czy krzesła Marcela Breuera. To detale, które robią różnice!

więcej informacji znajdziecie tu

***

RELAKS APARTAMENTY

I znów rodzinny biznes i pomysł na to, jak przekształcić kilka apartamentów w miejsca noclegowe, które nie kojarzą się z hotelowym, masowym klimatem. Czuj się jak w domu! I tak się czujemy. Retro look zdecydowanie pasuje do Krakowa, fotele i komody w skandynawskim stylu lat 60., do tego surowa cegła na ścianach, grafiki polskich artystów i wielkie okna. Jest styl i przestrzeń, by dobrze zacząć ten weekend i pomieścić się wygodnie we czwórkę. Do Rynku 500 metrów, ale zanim nastąpi obowiązkowy spacer z dzieciakami, proponujemy hotelowy, a może domowy, chill out. Ewa, która przyjechała do Krakowa na sesję, połączyła pracę i rodzinny relaks.

 

Dzieciaki opanowały już kąty i bawią się przywiezionymi zabawkami. Wnętrza tego studio spokojnie mogłyby posłużyć jako lokalizacja do sesji zdjęciowej, wysmakowane detale, przestrzeń i światło robią swoje! Czasem nie chce się ruszać na miasto, ale krakowskie kawiarnie wzywają! Daleko chodzić nie trzeba, niebawem zostanie otwarta też kawiarnia na dole budynku, dobry news dla porannych kawoszy.

więcej o Relaks Apartamenty tu

***

Ruszajcie do Krakowa rodzinnie i koniecznie zobaczcie nasz wpis z krakowskimi miejscówkami. Wiosna to wystarczający powód, by spędzić tu weekend.