Pobierz e-booka „Książka do zabawy”

Wystarczy, że zapiszesz się na nasz newsletter!

Pobierz e-booka „Książka do zabawy”
Maja Marciniak

Nasza drukowana książka z tutorialami „zrób to sam” to już mały klasyk w domowej biblioteczce dzieci. Zachęcone potrzebą dostarczania wam pomysłów na kreatywne rękodzieło w czasie kwarantanny, postanowiłyśmy podzielić się „Książką do zabawy” w formie e-booka. Niechaj inspiruje! Wystarczy, że zapiszesz się do naszego newslettera!

Wypełnioną po brzegi projektami zabawek i ozdób drukowaną książkę oddałyśmy w wasze ręce 3 lata temu. Publikacja powstała w ramach współpracy Małgosi Jakubowskiej, założycielki Ładne Bebe, i Mai Marciniak – fotografki, piekielnie zdolnej autorki cudów wykonanych z papieru, oraz mamy Leo i Miki, którzy testowali wszystkie pomysły zawarte w „Książce do zabawy”.

*

Jak powstała książka?

Pomysłodawczynie drukowanego zbioru tutoriali już znacie – dodamy tylko, że obie uwielbiają nieskomplikowane kreatywne zabawy plastyczne z dzieciakami. I kochają mądre książki dla najmłodszych. To właśnie literatura dziecięca była punktem wyjścia do stworzenia przepisów DIY na zabawki, stroje i dekoracje z wykorzystaniem papieru. W „Książce do zabawy” znajdziecie tutoriale i propozycje zabaw zainspirowanych pięknymi książkami dla dzieci, w tym „Nusią i wilkami”, „Urodzinami Prosiaczka” czy przygodami Pippi Pończoszanki.

*

Co znajdziecie w „Książce do zabawy”?

Nasza skarbnica pomysłów to aż 20 przepisów DIY autorstwa Mai Marciniak, które spokojnie możecie zrealizować w domu – coś w sam raz na rodzinne, kreatywne spędzenie kwarantanny. Instrukcje są bardzo czytelne: znajdziecie w nich listę potrzebnych elementów w duchu zero waste (stare kartony, zużyte słoiki czy skrawki materiałów) i podpowiedzi, jak krok po kroku wyczarować piękne zabawki, dekoracje albo maski i stroje na domowe przyjęcie. Super jest zrobić coś własnymi rękami!

*

Darmowy e-book z pomysłami

Jeśli nie macie w domowej biblioteczce papierowej wersji „Książki do zabawy”, śmiało zaopatrzcie się w wersję elektroniczną, w której znajdziecie dokładnie te same instrukcje, zdjęcia i ilustracje Pauliny Dereckiej, które pysznią się w książce drukowanej. Przed przystąpieniem do działań plastycznych warto jest zaznajomić się z daną książką, która była inspiracją do tutorialu. To nie jest konieczne, ale może okaże się, że część z nich macie na półkach – wspaniale będzie je sobie przypomnieć. No, to teraz pozostaje wam przetrzebić domowe zasoby w poszukiwaniu niepotrzebnych kartonów, kleju i nożyczek. Kreatywne centrum dowodzenia: czas, start!

Aby dostać e-booka z „Książką do zabawy” (z 10 tutorialami), wystarczy zapisać się do naszego newslettera (znajdziecie go na głównej stronie Ładne Bebe, na samym dole, po lewej). E-booka dostaniecie w naszym newsletterze.

*

 „Książka do zabawy” inspiruje naszych czytelników

Nie przestaje nas zaskakiwać (i wzruszać), kiedy w mediach społecznościowych dzielicie się z nami realizacjami pomysłów zawartych w książce. To dowód na to, że tutoriale są uniwersalne, zabawki może stworzyć dosłownie każdy, a praca nad nimi i późniejsza zabawa sprawiają dzieciakom niebywałą frajdę. Skrzydła rosną! Oto tylko część z cudów publikowanych na Instagramie przez czytelników Ładne Bebe – dzielcie się tym, co wyczarowaliście z dziećmi: #ksiazkadozabawy.

*

Za co uwielbiamy tę książkę?

Kilka lat korzystania z zasobów „Książki do zabawy” i słuchanie opinii znajomych rodziców wyklarowało nam taką oto listę zalet. Bardzo cenimy ten zbiór, bo:
– potrzebne materiały niemal zawsze mamy pod ręką,
– daje nam możliwość przyjemnego (dla nas też!) spędzenia czasu z dziećmi,
– wspólna twórczość pokazała nam nasze dzieci w nowym świetle,
– praca kreatywna nas rozchmurza i przegania nudę,
– czujemy niebywałą satysfakcję, patrząc na rosnącą domową galerię.

I jeszcze dlatego, że nam, dorosłym udaje się wrócić do wewnętrznej dziecięcej radości. Bezcenne!

*

Zacieramy ręce na myśl o tym, że będziecie testować pomysły z „Książki do zabawy”, tworzyć papierowe wianki na głowę, bajeczne skrzydła, a może nawet scenerię domowego przyjęcia urodzinowego. Potraktujcie czas kwarantanny jako dobry pretekst do tego, by pobyć z dziećmi i stworzyć iście autorski hand made. Bawcie się pysznie!

A dzięki naszemu newsletterowi będziecie na bieżąco ze wszystkim co się dzieje na Ładne Bebe. Możecie się też spodziewać Ładnych Prezentów od nas.

Coś dla Ciebie

Domowa apteczka

Domowa apteczka

Dodaj komentarz