Ogrodowe DIY

Pomysły zrób to sam

Ogrodowe DIY

Kolorowe girlandy, namioty z prześcieradła i małe grządki do przydomowych upraw. Szukacie pomysłów na ogrodowe DIY? Dzisiaj uwalniamy drzemiące w nas pokłady kreatywności i zabieramy się za prace w ogrodzie.

Wykorzystajcie ciepłe letnie miesiące i bawcie się w pomysłowych Dobromirów, którzy kilkoma prostymi ruchami zrobią coś z niczego. Coś, co wielką frajdę sprawi zarówno wam, jak i dzieciom. Przygotujcie nożyczki, klej, kolorowe materiały, metalowe puszki i garść kamieni – do dzieła!

*

BAZA MUSI BYĆ

Rozwieszone na gałęzi prześcieradło, namiot zrobiony z kilku kijków od szczotki czy koc zarzucony na ogrodowe krzesełka. Baza w ogrodzie. I nawet jeżeli wasz ogródek jest tyci tyci, to zawsze znajdziecie kącik, który sprytnie przykryty kocem, stworzy schronienie dla żądnych zabaw maluszków. O historie jakie tam powstaną martwić się już nie musicie. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic i zabawę w bazę przemieni w tę najlepszą. Dorzućcie do tego przepyszne przekąski i domową lemoniadę, a całodniowy piknik gotowy.

1/2/3/4/5/6

*

POBAWMY SIĘ!

Wyścigi w workach, gra w kółko i krzyżyk czy wielkie bierki z patyków – najlepsze zabawy to takie, które pamiętamy z dzieciństwa. Niezależnie od pogody, zabaw w ogrodzie nigdy nie będzie końca. Nawet gdy nadciągną deszczowe chmury – kalosze zawsze będą stać w pogotowiu w altankowym schowku. A skakanie po kałużach to frajda, jakich mało!

7/8/9/10/11/12

*

SADZIMY ROŚLINKI

Teraz coś dla małych ogrodników! Kolorowe doniczki i grządki pełne sadzonek. Konewki w ręce i czas na podlewanie. Pokażcie dzieciom, jak dbać o Matkę Naturę, jak wspierać rośliny i jak przez zabawę stworzyć miniogródek, o który też trzeba zadbać. Warzywa i owoce z własnych plantacji smakują najlepiej!

13/14/15/16/17/18/19/19a

*

PRZYJĘCIE CZAS ZACZĄĆ

Uwielbiamy przyjęcia na świeżym powietrzu. Radosne buzie maluszków biegających pomiędzy stołami. Tatusiowe grillujący smakowite potrawy i mamy, których rozmowy nigdy się nie kończą. Wspólne świętowanie to najlepsza okazja, aby pobyć razem, w gronie najbliższych znajomych. Zachwyćcie wszystkich dekoracjami jak z bajki. Girlandami, pomponami zwisającymi z drzew i pięknie przystrojonym ogrodowym stołem. Będzie pięknie!

20/21/22/23/24/25

*

PALETY NIE WYCHODZĄ Z MODY

Palety pokochali wszyscy fani DIY. Przerabiane na tysiące sposobów sprawdzają się zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Od paletowych stolików i krzeseł, przez donice na roślinki, na kącikach do zabawy dla najmłodszych skończywszy. Z palet w ogrodzie możecie zrobić prawie wszystko. Zobaczcie!

26/27/28/29/30/31

 

*

To, jak pięknie udekorować ogród, aby stał się magicznym miejscem zachęcającym najmłodszych do zabawy, zobaczycie tutaj. Sprawdźcie naszą fotorelację z eventu, który redakcyjnie zorganizowałyśmy wspólnie z marką Reserved!

Zdradźcie nam też wasze pomysły na zrób to sam. Takie, które można wykonać samemu i które urozmaicą choćby najmniejsze ogródki.

*

Opracowała: Marta Szczepanik

Zdjęcie główne: Ewa Przedpełska