szorty w Ładne Bebe

Heartstopper, czyli najsłodszy serial o nastolatkach ever!

Serialowy hit Netflixa mówi o miłości prawdę, całą prawdę i tylko prawdę

Heartstopper, czyli najsłodszy serial o nastolatkach ever!
materiały prasowe

W brytyjskim serialu „Heartstopper”, opartym na głośnym komiksie Alice Oseman, przez ekran przewijają się nieustannie plecaki Kanken, szkolne mundurki, a ukrywanie się z uczuciami dotyczy niemal każdego z uczniów. Na coming out zdobył się dotąd jedynie Charlie i bardzo mu się za to oberwało.

Był gnębiony przez nieakceptujących uczniów szkoły dla chłopców, ale to już przeszłość i serial wspomina o tym jedynie w krótkich i łagodnych flashbackach. Charlie ma 14 lat i jest świetny we wszystkim, a przede wszystkim w matmie. Szkolny wrażliwiec z czupryną kręconych włosów w większości seriali zostałby obdarzony pewnie dwiema lewymi nogami do sportu i płochliwością.

W „Heartstopper” następuje jednak ożywcze i niezmiernie optymistyczne odwrócenie ról: najwyższe noty w skali sympatyczności otrzymują ci bohaterowie, których dotąd pokazywano jako wyoutouwanych i innych od reszty. Niewiarygodnie przyjemnie się to ogląda!

Ci, którzy czują się zmęczeni stereotypowym humorem i przygnębiającymi historiami dominującymi w większości seriali o nastolatkach, mogą odetchnąć z ulgą. „Heartstopper” nie ma w sobie co prawda takiej ilości suspensu, by wstrzymać serca bicie, ale po jego seansie poczujecie się jak po zjedzeniu pączka z matchą albo spacerze po niewysokich górach.

I wcale nie chodzi o to, że rzecz nie jest ambitna. Dialogi toczą się wartko i naturalnie, a sytuacje, w których przyszło bohaterom funkcjonować, są całkiem wiarygodne. Krytycy czepiają się jedynie scenariuszowej naiwności i utopijności w obliczu donosów z prasy codziennej. Większości jednak mięknie serce, gdy – w okolicy drugiego odcinka – zanurzą się po szyję w love story Charliego i Nicka, szkolnej gwiazdy rugby. Niemożliwe? Wszystko możliwe.

Pierwszy sezon składa się z 8 przyjemnych odcinków – kompresów. Co prawda końcówka podziałała na fanów serialu jak tytułowy „Heartstopper”, ale to pewnie celowy zabieg by wyostrzyć apetyt na więcej. A jakie jest Wasze zdanie? Co będzie dalej? Macie jakieś przecieki?

Wszystkie newsy znajdziecie w kategorii SZORTY.

Dodaj komentarz