szorty w Ładne Bebe

Pierwszy herstoryczny komiks dla dzieci

Historia pisana z punktu widzenia kobiet

Pierwszy herstoryczny komiks dla dzieci
materiały prasowe

Pierwszy herstoryczy komiks dla dzieci nosi tytuł „Karolina i Klara. Medalion czasu” i został wydany przez Fundację Kosmos dla Dziewczynek.

Wczorajsze obchody Międzynarodowego Dnia Dziewczynek i czwarte urodziny magazynu „Kosmos dla dziewczynek” zbiegły się z premierą pierwszego herstorycznego komiksu autorstwa Sebastiana Frąckiewicza i Anny Krztoń, zatytułowanego „Karolina i Klara. Medalion czasu”.

Pierwszy herstoryczny komiks dla dzieci

Redaktorki „Kosmosu dla dziewczynek” podkreślają, że: „W szkolnych podręcznikach brakuje różnorodnych wzorców kobiecych, a patronami 90% szkół podstawowych w Polsce są mężczyźni. I właśnie by uzupełniać te braki i pokazywać herstorię w przystępny sposób, powstał nasz komiks”. Istotnie, o roli kobiet w tworzeniu historii Polski mówi się mało lub wcale, a w komiksie „Karolina i Klara. Medalion czasu” pojawiają się 24 kobiece sylwetki, które traktowane są przez podręczniki po macoszemu lub wcale w nich nie występują. Męska wizja historii, czyli „his story” potrzebuje towarzyszki w postaci „her story”, aby źródła naukowe miały realnie informujący charakter. Wraz z komiksem „Karolina i Klara. Medalion czasu” wreszcie ją dostała.

Kosmos dla Dziewczynek wspiera uczniów i nauczycieli

Aż 600 egzemplarzy komiksu „Karolina i Klara. Medalion czasu” zostanie przekazane nauczycielom i nauczycielkom w ramach projektu Fundacji Kosmos dla Dziewczynek – SUPERBOHATERKI. Rzecz polega na zorganizowaniu animowanego warsztatu w klasie. Jest to bardzo proste, wymaga jedynie pobrania pakietu i podążania za bohaterkami, a informacje dotyczące zapomnianych przez historię kobiet, podane w lekki i angażujący sposób, znajdą swoich wdzięcznych odbiorców.

Komiks jest dostępny w sprzedaży internetowej na stronie www.kosmosdladziewczynek.pl.

Więcej newsów Ładne Bebe znajdziecie w kategorii Szorty.

Dodaj komentarz