szorty w Ładne Bebe wyprawka szkolna

Wyprawka szkolna na czas!

Co, jak i do kiedy z programem „Dobry Start”

Wyprawka szkolna na czas!

Wielki wyścig pt. „Wyprawka szkolna na czas” spędza sen z powiek rodzicielskiej części ludzkości. Bo to taki system, co jeńców nie bierze, trzeba się podjąć zadania i wygrać. Łatwiej jest, gdy ktoś życzliwy podpowie, skąd czerpać inspiracje, do kiedy i w jaki sposób złożyć wniosek o jej dofinansowanie.

Wyprawka na czas z programem „Dobry start”

O dofinansowanie w wysokości 300 zł netto ubiegać się może każdy, kogo dziecko w roku szkolnym 2021/2022 rozpoczyna naukę w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Od tego roku wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada wyłącznie drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe. Najprostszą drogą by zgłosić się po świadczenie, jest zalogowanie się na stronie swojego banku i wypełnienie stosownego formularza. Brzmi groźnie? Spokojnie, jest on krótki i rzeczowy, bo większość danych oraz podpis elektroniczny macie już z głowy. Mnie zajęło to całe 7 minut, tyle co przygotowanie domowego przelewu.

Inne opcje to portal informacyjno-usługowy Emp@tia lub portal PUE ZUS.

Pamiętajcie, że złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku. Szacuje się, że w tym roku z pomocy skorzysta 4,4 miliona uczniów.

Więcej informacji na temat programu „Dobry start” znajdziecie w serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

Zainspiruj się!

Przygotowanie wyprawki szkolnej na czas będzie po stokroć łatwiejsze, jeśli zajrzycie w bogate zasoby Ładne Bebe – tematy wszelkich wyprawek to nasze oczko w głowie.

Inspiracji szkolnych szukajcie w naszych artykułach z cyklu Back to school, czyli Mój tornister – retro wraca do łask, Pokój ucznia w 5 krokach, Niezbędnik do szkoły i przedszkola oraz 1 września – co się może przydać. Zwolnią was one z wielogodzinnego researchu i pozwolą sprawniej rozplanować wydatki.

Dodaj komentarz