szkoła

Pokój ucznia w 5 krokach

Wnętrzarska baza ze sklepu Bonami

Pokój ucznia w 5 krokach

Niechaj szkoła kojarzy się dzieciom z pasją i zdobywaniem wiedzy, a przy okazji – z przyjemną codziennością, czyli prywatnym kątem urządzonym po swojemu. Podpowiadamy, co sprawdzi się w pokoju uczniaka, wspomagając go w nauce i zostając z nim na lata.

Najważniejsze w domowym centrum dowodzenia dziecka jest meblowa baza. I tak na listę wpisujemy funkcjonalne biurko do odrabiania lekcji, regał na książki, wygodny fotel do popołudniowej lektury i solidne łóżko – w końcu tylko wyspana głowa porządnie przyswaja wiedzę. Dzieciaki uraduje forma mebli (i dodatków), a rodziców – ich jakość i nieoceniona pomoc w utrzymaniu porządku. Inspiracji do pokoju ucznia szukamy w internetowym sklepie Bonami.pl. Szkoło, witaj w domu!

 

*

KROK 1: BIURKO

Przy niepozornym blacie powstają koncepcje nie z tej ziemi. Kiedy papier może się swobodnie umościć na biurku, rodzą się arcydzieła plastyczne, a kiedy zeszyt poczuje stabilną powierzchnię, praca domowa odrabia się niemal sama. A skoro przy tym meblu dziecko siedzi długo i ochoczo, zadbajmy o wygodną i bezpieczną pozycję jego ciała. Przy dziecięcych biurkach duńskiej marki Flexa można spędzić ładnych kilka lat, bo te modele mają regulowaną wysokość (55-83 cm i 65-75 cm). Do tego ich blaty można ustawić pod kątem 35 stopni – gratka w sam raz dla rysowników i przyszłych architektów. Przyjazne w formie biurko Woody umożliwia samodzielny wybór koloru obudowy. Z kolei bialuśkie jak kartki w nowym zeszycie biurko Evo Split to bardzo klasyczny model, który może skraść serca starszych uczniaków, triumfując w pokoju nastolatka. A to brzozowe skandynawskie cudo z białym blatem przypadnie do gustu porządnickim, którzy lubią mieć wszystko pod ręką, a dokładnie – w pojemnej szufladzie.

Biurko Woody z obudową kupicie tu, model Evo Split tutaj, a brzozowe biurko tu.

*

KROK 2: ZAPRASZAMY DO TABLICY

Czarna płaszczyzna i towarzysząca jej kreda nie powinny budzić lęku przed odpytywankami, lecz kojarzyć się z notowaniem kluczowych spraw. Oswojenie z tablicą szkolną to misja tej kompaktowej tablicy w kształcie domku. Kiedy zawiśnie w pokoju ucznia, będzie zachęcać do osobistych i szkolnych zapisów, np. słówek z angielskiego czy – jakże ukochanej – tabliczki mnożenia. PS tablicę czeskiej marki Unlimited Design wykonano z papieru z recyklingu – takiego o strukturze plastra miodu i wysokiej wytrzymałości. Plus za dobro dla Matki Ziemi!

Tablicę do pisania kupicie tutaj.

 

*

KROK 3: KSIĄŻKI W PORZĄDKU

Ustawione grzbietami, żeby łatwo było je wyłapać – ulubione tytuły pysznią się na regale z drewna dębowego. Ten biały mebel pochodzi z kolekcji Bellamy o nazwie Lotta (ciekawe, czy spodobałby się Lotcie z „Dzieci z Bullerbyn”) i dajemy mu piątkę z plusem za użyteczność. Poza otwartymi półkami ma także dwa elementy zamknięte, co mile przyczynia się do zachowania porządku w dziecięcym pokoju – a tego, wiadomo, nigdy za wiele. PS regał pokryto nieszkodliwym lakierem, który jest bezpieczny dla dzieci i nie powoduje uczuleń.

Książki stoją na półce, za to przybory szkolne kryją się w przeskalowanym… klocku Lego. Przerośnięte elementy najsłynniejszej kolekcji świata służą jako pojemniki do przechowywania skarbów wszelakich, a niektóre wyposażono nawet w szufladki. Klocki można ze sobą łączyć, układając jedno pudełko na drugim, jak przy klasycznym budowaniu. Pojedyncze pojemniki Lego chętnie zamieszkają też pod łóżkiem, stojąc na straży porządku.

Regał Bellamy kupicie tu, a pojemniki Lego tutaj.

 

*

KROK 4: KOMFORTOWA LEKTURA

Nawet w niewielkim pokoju dziecka znajdzie się miejsce na kącik literacki. O przygodach Doktora Dolittle albo peregrynacjach psa, który jeździł koleją, przyjemnie czyta się w supermiękkim fotelu. Co więcej, siedzisko Nido duńskiej marki Karup Design w mig zmienia się w równie wygodne legowisko, a wiadomo że uczniowie też potrzebują tzw. power napa. Rozkładany fotel ma aż cztery kolory do wyboru – który najchętniej widzielibyście w przestrzeni waszego mola książkowego?

Fotel Nido znajdziecie tutaj.

 

 

*

KROK 5: UCZEŃ MUSI BYĆ WYSPANY!

O ile wspanialej stawić czoła nieubłaganemu budzikowi, kiedy wyskakuje się z ulubionego łóżka. Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że meble Adeko kradną serducha dzieciaków (no, dobra – rodziców także). Skonstruowane w kształcie budynku z dachem łóżka przywołują na myśl domki na drzewie – tu się musza śnić doprawdy przygodowe sny! Wykonane z drewna sosnowego modele są dostępne w wersji piętrowej, a taka opcja z antresolą to strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o małe pokoje dziecięce. U góry powstaje strefa snu, a na dole organizujemy uczniom strefę nauki. A skoro dzieci w wieku szkolnym powinny przesypiać 9-11 godzin dziennie, by wzmacniać pamięć i koncentrację, niechaj śnią w dobrym stylu.

Łóżka Adeko kupicie tu.

 

*

Z tak urządzonym pokojem można śmiało startować w nowy rok szkolny! Po więcej inspiracji wnętrzarskich odsyłamy was na stronę bonami.pl. A zanim przepadniecie pośród pięknych mebli i dodatków, podzielcie się z nami w komentarzach niezbędnikami w pokoju waszego ucznia.

*

Publikacja powstała dzięki sklepowi Bonami.