szorty w Ładne Bebe

Sobotni protest nauczycieli w Warszawie

Przyłącz się!

Sobotni protest nauczycieli w Warszawie
materiały prasowe

Sobotni protest nauczycieli i pracowników oświaty w Warszawie jest po to, by po raz kolejny wyrazić brak akceptacji dla polityki edukacyjnej oraz braku poszanowania dla zawodu nauczyciela.

Nie chodzi wyłącznie o nauczycielskie pensje, choć są one zatrważająco niskie: wystarczy nadmienić, że zasadnicze wynagrodzenie nauczyciela stażysty z tytułem magistra i z przygotowaniem pedagogicznym to kwota rzędu 3 tysięcy złotych brutto. Istotnym czynnikiem decydującym o zorganizowaniu sobotniego protestu nauczycieli w Warszawie jest także pensum, czyli realny wymiar pracy, ale też odwieczny, niemal wpisany w rządową retorykę, styl traktowania tej grupy zawodowej „po macoszemu”. Na to nie może być zgody.

Protest nauczycieli i pracowników oświaty w Warszawie

…zapowiedziany na najbliższą sobotę przez szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomira Broniarza, przemaszeruje aleją Szucha. Wydarzy się on w odpowiedzi na odrzucenie przez polski rząd propozycji zgłoszonych przez ZNP. Decyzją sanepidu w manifestacji wziąć udział może maksymalnie 150 osób.

To dopiero początek

Podano także informację, że to dopiero pierwszy z wielu protestów zaplanowanych przez ZNP. Naczelną motywacją do ich zorganizowania są plany podjęte przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka w kwestii pensum, awansu zawodowego i w sferze wynagrodzeń. Broniarz zwraca też uwagę na fakt, że rząd nie zapowiedział żadnych działań na rzecz poprawy warunków pracy nauczyciela.

Wspieramy całym sercem protestujących nauczycieli. Więcej informacji na temat sobotniego protestu nauczycieli w Warszawie znajdziecie tu.

Inne newsy dotyczące edukacji i walki z czarnkizacją, które ostatnio zdominowały debatę publiczną, namierzycie tutaj.

 

Dodaj komentarz