bobo choses szorty w Ładne Bebe yves klein

Bobo Choses & Klein Blue

Ikoniczna kolekcja inspirowana Yvesem Kleinem

Bobo Choses & Klein Blue
Materiały prasowe

I jest! Bobo Choses wraz z Yves Klein Archives wypuścili kolekcję ubrań dla dzieci oraz dorosłych. W ten sposób oddaje hołd francuskiemu artyście i jego kolorowi niebieskiemu, którego odcień sam wynalazł.

Zapamiętajcie datę: 19 maja 1960 roku – to wtedy narodził się nowy ikoniczny kolor Klein Blue®. Francuski artysta multimedialny, malarz i rzeźbiarz Yves Klein stał się od tego momentu postacią rozpoznawalną w świecie sztuki.

BOBO CHOSES W ULTRAMARYNIE

Hiszpańska marka Bobo Choses zainspirowała się twórczością Yvesa Kleina i już można obejrzeć (i kupić!) piękne T-shirty z unikatowym kolorem niebieskim. Jabłko i kapelusz – printy znane fanom Bobo Choses – teraz są całe w ultramarynie, a dokładnie w Klein Blue.

I co najfajniejsze, są to ubrania dla najmłodszych, trochę starszych oraz dla dorosłych! Cała kolekcja, jak zawsze, jest zaprojektowana w zrównoważonym duchu, a materiały pochodzą z recyklingu.

YVES KLEIN & INTERNATIONAL KLEIN BLUE

Wiecie, że ten francuski artysta był dżudoką i spędził ponad rok w Japonii? Od 1954 roku Yves Klein oddał się już tylko sztuce i zaczął swoja przygodę z monochromatycznym malowaniem, by wynaleźć „najpiękniejszą ekspresję niebieskiego”. Od tej pory Klein Blue stał się jego znakiem rozpoznawczym.

Tutaj znajdziecie całą niebieską kolekcję Bobo Choses.

A tu przeczytacie więcej naszych newsów.

Dodaj komentarz