szorty w Ładne Bebe

Psychiatrzy dziecięcy rezygnują z pracy

Czy polska psychiatria dziecięca właśnie się skończyła?

Psychiatrzy dziecięcy rezygnują z pracy
materiały prasowe i archiwum Ładne Bebe

Psychiatrzy dziecięcy z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie masowo rezygnują z pracy. To jedyna taka placówka w stolicy, a wypowiedzenia złożyło 5 z 6 pracujących tam lekarzy.

Sytuacja jest bardzo poważna. Został tylko jeden psychiatra-specjalista na oddziale dziecięcym Instytutu Psychiatrii i Neurologii przy ulicy Sobieskiego 9 w Warszawie, reszta złożyła wypowiedzenia. Powodem jest brak respektowania wniosków o podwyżki.

Psychiatrzy dziecięcy rezygnują z pracy

Jak dobitnie stwierdziła dr hab. n. med. Barbara Remberk, szefowa kliniki psychiatrii dziecięcej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie: ,,Lekarze w mojej klinice to idealiści. Gdyby było inaczej, już dawno pracowaliby gdzie indziej”, podkreślając, że i ich cierpliwość ma swoje granice.

Wyższe pensje dla specjalistów!

Ustalono, że lekarz zatrudniony w Instytucie na cały etat otrzymuje wynagrodzenie w wysokości około 5,3 tys. zł netto, co przekłada się na 35 zł netto za godzinę. Lekarze od miesięcy próbują porozumieć się z dyrekcją Instytutu – ostatnia taka próba miała miejsce w sierpniu i nie przyniosła oczekiwanych skutków. Lekarze-specjaliści zaproponowali, aby podwyższyć ich wynagrodzenie w dwóch transzach po 1000 złotych brutto. Pierwsza z nich miałaby zostać zrealizowana jeszcze we wrześniu tego roku, następna – w styczniu w 2022 roku. Nie uzyskano porozumienia w tej sprawie, przy czym pacjentów wciąż przybywa, a nic nie wskazuje na to, by podobna tendencja miała dotyczyć lekarzy. Mamy najgorsze przeczucia w tej kwestii, będziemy informować was na bieżąco o tym co dzieje się w sprawie.

Rozmowy z psychologami w Ładne Bebe znajdziecie pod tym linkiem.

Krótkie informacje z dziedzin społecznych, kulturalnych i politycznych, ujęte w rodzicielskim kontekście, znajdziecie w kategorii SZORTY.

Dodaj komentarz