filmy dla dzieci szorty w Ładne Bebe

Chalamet jako młody Willy Wonka

Czekoladowy król w nowej odsłonie!

Chalamet jako młody Willy Wonka
materiały prasowe

Timothée Chalamet zagra w najnowszym hicie wytwórni Warner Bros, w reżyserii Paula Kinga. ,,Wonka” to prequel ,,Charliego i Fabryki Czekolady” Tima Burtona z 2005 roku. Premiera już za… 1,5 roku.

Chalamet jako młody Willy Wonka prezentuje się wybitnie. Amerykański aktor wcieli się w postać nietuzinkowego producenta czekolady, Willy’ego Wonkę, który zanim nim się stał, był przeciętym chłopakiem, któremu rodzice zabraniali jeść słodycze.

Chalamet jako młody Willy Wonka

Po pierwsze, „Wonka” to musical. Ostatnio gatunek święci triumfy – dość wspomnieć tegoroczną „Annette”, która wywołała niemałe poruszenie na Festiwalu w Cannes. Specjalnie do roli Wonki Chalamet pobierał lekcje śpiewu i tańca. Nie możemy się go doczekać w tej nowej w jego repertuarze roli. On najwyraźniej też, bo kilka dni temu umieścił pierwsze zdjęcie z planu, oznajmiając światu, na co powinien się szykować. Szkoda tylko, że do premiery tak daleko…

Prequel, czyli…

Boski Chalamet zagrał wcześniej m.in. pamiętną rolę w filmie Luci Guadagnino „Call me by your name”, a ostatnio pojawił się u boku Tildy Swinton we „Francuskim kurierze” Wesa Andersona. Przed nim w postać Wonki wcielali się już Gene Wilder w ekranizacji z 1971 roku i Johnny Depp w 2005 roku. Tym razem jednak opowieść zasadzać się będzie na młodości ekscentrycznego Wonki, tajemniczego eleganta fetyszyzującego czekoladę. Jego ojciec Wilbur – jako uznany stomatolog – surowo zakazywał mu spożywania słodyczy. Chłopak wytrzymał tyle, ile musiał, i prędko nawiał z domu, mając wielki plan w swojej postępowej, buńczucznej głowie. Chciał założyć fabrykę czekolady, co – jak wiemy z istniejących adaptacji – zakończyło się oszałamiającą realizacją. Czy podobnie będzie z filmem?

Premiera filmu „Wonka” zapowiedziana jest na 17 marca 2023 roku.

Więcej newsów, nie tylko o tematyce kulturalnej, znajdziecie w zakładce Szorty.

Dodaj komentarz