kultura współpraca reklamowa

Zanurz się w świat „Dziadka do orzechów”

Redakcja Ładne Bebe poleca wystawę immersyjną dla dzieci w Art Box w Fabryce Norblina

Zanurz się w świat „Dziadka do orzechów”
mat. prasowe organizatora

Zobaczcie gwiazdkowego evergreena, czyli słynnego „Dziadka do orzechów” w spektakularnym, immersyjnym widowisku jakim jest wystawa w galerii Art Box Experience w Fabryce Norblina. Do zobaczenia od 17 listopada!

To klasyczna, gwiazdkowa opowieść o podróży do innego świata – opowieść, która porywa dzieci od pokoleń, bo jest na tyle uniwersalna, że można ją wciąż opowiadać na nowo. Bajka, napisana w XIX wieku przez E.T.A. Hoffmanna, choć wydana jeszcze w 1816 r., światowy rozgłos zdobyła dzięki zaadaptowaniu jej przez Piotra Czajkowskiego. Tak powstał balet wszechczasów!

Oto siedmioletnia Klara i jej brat Fred otwierają gwiazdkowe prezenty – z jakiegoś powodu Klarze najbardziej przypada do gustu dziadek do orzechów w postaci żołnierzyka. Gdy urządzenie psuje się, Klara czule zanosi je do łóżeczka dla lalek – i wtedy zaczynają dziać się dziwne rzeczy. W pokoju pojawiają myszy i ich siedmiogłowy Król, których atak odpierają ożywione nagle zabawki Klary, pod dowództwem Dziadka do orzechów…

Immersyjna ekspozycja „Dziadek do orzechów. Zimowy cud” to dosłowne zaproszenie do tej magicznej rzeczywistości. Dzięki ponadczasowej, oszałamiającej muzyce, zapierającym dech w piersiach efektom specjalnym i spektakularnym animacjom widzowie poczują się, jakby ramię w ramię przemierzali z Klarą tę magiczną, złowrogą, ale i urzekającą krainę.

Widowisko będzie można podziwiać od piątku 17.11.2023 w galerii immersyjnej mieszczącej się w Fabryce Norblina.

Materiał powstał we współpracy z galerią immersyjną Art Box Experience. 

Dodaj komentarz