kino dzieci szorty w Ładne Bebe

„Yuku i magiczny kwiat” na wielkim ekranie

Wielka kinowa premiera francusko-bejgjskiej animacji już 13 stycznia

„Yuku i magiczny kwiat” na wielkim ekranie
materiały prasowe

Yuku wie, jak opowiadać, by wszystkie uszy uważnie słuchały. Tę wiedzę zaczerpnęła od swojej sędziwej babci, która widzi w niej swoją następczynię. Zanim jednak to się stanie, Yuku przejdzie trudny test odwagi.

Opowieść o Yuku oraz mysim klanie, zbudowanym z jej silnych i samowystarczalnych przodkiń, można już oglądać na kinowym ekranie. „Yuku i magiczny kwiat” to niezwykła animacja, której wielowarstwowość, mądrość i piękno doceniło jury 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Film zdobył bowiem nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz wyróżnienie Zespołu Edukatorów Filmowych.

Film porusza wiele strun naszej matczynej wrażliwości. Jest w nim mowa o opiekuńczości, sztuce snucia opowieści, uszczęśliwiającej i łagodzącej obyczaje roli muzyki i mierzeniu się z tym, co odległe, mroczne i nieznane. O tym, jak ważne dla naszego przetrwania są relacje, słuchanie i dawanie. Wierzcie nam, to jeden z tych filmów, które ogląda się szybko, a pamięta już na zawsze.

Na zachętę mamy dla  was zwiastun filmu „Yuku i magiczny kwiat”, który zdradza dokładnie tyle, ile trzeba. Czyli malutko.

Film przeznaczony jest dla dzieci od 5 roku życia.

Więcej o „Yuku i magiczny kwiat” przeczytacie TU.

Wszystkie newsy znajdziecie w kategorii SZORTY.

 

Dodaj komentarz