szorty w Ładne Bebe

Najpiękniejszy żłobek jest w Pradze

Żłobek Malvína w Pradze i jego wyjątkowa architektura

Najpiękniejszy żłobek jest w Pradze
materiały prasowe

Żłobek Malvína w Pradze to przykład nowoczesnej architektury, stworzonej w duchu praktycznego minimalizmu. Za projekt odpowiada biuro NoArchitects słynące z nietuzinkowych, idących pod prąd rozwiązań.

Ta architektoniczna perełka mieści się w modnej praskiej dzielnicy Karlin i jest otwarta na dzieci od 9 miesiąca życia do 2 lat. Profil żłobka Malvína jest skoncentrowany wokół działań artystycznych, ale też zakłada integrację różnych grup wiekowych i budowanie wśród dzieci niezależności i sprawczości. Stąd otwarty dostęp do każdego pomieszczenia znajdującego się w obrębie żłobka.

Najpiękniejszy żłobek na świecie

Wcześniej żłobek Malvína Karlín był częścią kompleksu i współistniał na jednej przestrzeni z przedszkolem. Obecnie, po raz pierwszy od 2012 roku, znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu, w dodatku z własnym ogrodem. Remont sprawił, że nie tylko jest ładniej i przestronniej, ale też opieka nad tak małymi dziećmi jest łatwiejsza – dzięki otwartej przestrzeni są wciąż widoczne, a mimo to nikt i nic nie blokuje ich ciekawskości. Mogą do woli zwiedzać żłobek, raczkując bądź stawiając pierwsze kroki.

Wesoło nam!

Projekt żłobka Malvína kładzie szczególny nacisk na optymistyczne, bezpieczne i stymulujące dla dzieci wnętrze. Stąd inwestycja w wysokiej jakości tworzywa naturalne, pozbawione toksycznych składników preparaty zabezpieczające drewno, obłości i brak ostrych kantów. Zgodnie ze spełnionymi założeniami, wszystko miało być dostępne na wyciągnięcie ręki. Kuchnia jest otwarta, aby można było stworzyć z posiłków wspólne doświadczenie. Jest też mnóstwo przestrzeni do relaksu, przeciągania się, wspinaczki. Jednym słowem – raj dla mikrusów.

Więcej o samym żłobku Malvína i jego twórcach dowiecie się z ich pięknej strony internetowej. Pozostałe realizacje biura NoArchitects znajdziecie tutaj – zwróćcie uwagę na przepiękne przedszkole Montessori, stworzone w stylistyce Alvara Aalto.

Krótkie wieści o tym, co ważne i ciekawe znawigujecie tutaj.

Dodaj komentarz