szkoła szorty w Ładne Bebe

Wolna Szkoła kontra czarnkizacja edukacji!

Czerwone ekierki w górę!

Wolna Szkoła kontra czarnkizacja edukacji!
materiały prasowe

Wolna Szkoła staje w kontrze do reform Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uzbrojona w czerwone ekierki, odwagę i plan działań, które mają szansę zatrzymać edukacyjną degrengoladę i zapobiec ustawom, jakie mogą zostać uchwalone przez sejm w tym miesiącu, by wejść w życie jeszcze podczas obecnego roku szkolnego.

Wolna Szkoła kontra czarnkizacja edukacji!

Cóż za piękny zryw w tych wyjątkowo trudnych, odbierających nadzieję dla edukacji czasach. Oto powstaje Wolna Szkoła, sić złożona z organizacji społecznych i nauczycielskich, stworzona po to, by żywo zaprotestować przeciwko reformom zaproponowanym przez Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka.

Przyganiał kocioł Czarnkowi

Gdyby to była czcza paplanina, nie truchlałybyśmy, wertując poranną gazetę. Poranki pt. „Co ty, razem wymyślił Czarnek” chciałybyśmy pożegnać i nigdy nie musieć do nich wracać. A prawda jest taka, że planowi zniszczenia polskiej edukacji niewiele brakuje do pełnej realizacji. Na ten moment powstały 2 projekty godzące we wszelkie wartości i niezależność nauczycieli: o zmianie prawa oświatowego i wprowadzający kary więzienia dla dyrektorów.

Co na pomysły MEN Wolna Szkoła?

Na swojej stronie Wolna Szkoła komentuje zmiany w systemie edukacji tymi słowy: „Uważamy, że obniżą one poziom edukacji, doprowadzą do odejścia z zawodu nauczycielek i nauczycieli, negatywnie odbiją się na kondycji psychicznej uczniów i uczennic, zwiększą rozwarstwienie społeczne. Zatrzymanie tych zmian jest fundamentalnie ważne dla naszych dzieci i dla przyszłości demokracji i rozwoju naszego kraju”. Działajmy, póki możemy im zapobiec.

 

 

Szerzej na temat Wolnej Szkoły przeczytacie na stronie internetowej, Facebooku i Instagramie. Tutaj znajdziecie też wszelkie materiały informacyjne do pobrania i promowania idei Wolnej Szkoły.

Artykuły wokół tematyki edukacyjnej znajdziecie tu.

Dodaj komentarz