szorty w Ładne Bebe

Wolna Szkoła – Katowice przeciw Czarnkowi!

Sprzeciw wobec #LexCzarnek jednoczy tłumy!

Wolna Szkoła – Katowice przeciw Czarnkowi!
materiały prasowe

Dziś od godziny 18:00 do 20:00 Katowice protestować będą przeciw ministrowi edukacji Przemysławowi Czarnkowi i jego nowym przepisom.

Wolna Szkoła – Katowice przeciw Czarnkowi, ole! Już dziś, dokładnie w Dniu Edukacji Narodowej, na Placu Kwiatowym w Katowicach odbędzie się manifestacja młodzieży skierowana przeciwko nowym przepisom i samemu ministrowi edukacji. Protestujący domagać się będą odwołania Przemysława Czarna i zablokowania planowanych przez niego zmian. Protest współorganizowany jest przez Wolną Szkołę.

Katowice przeciw Czarnkowi!

Protestujący domagają się, i słusznie, by szkoła wolna była od polityki. Dlatego niezbędnym krokiem jest – zdaniem Wojciecha Ferdyna, koordynatora regionalnego Młodej Lewicy: „(…) odwołanie ministra Czarnka, ale też pokazanie, że nie zgadzamy się na szerzenie języka nienawiści i przemocy w oświacie. Nie zgadzamy się na jakąkolwiek indoktrynację. Chcemy rzetelnej edukacji wolnej od fundamentalistycznych, prawicowych pomysłów” – dodaje Ferdyn.

Manifestujący nie zgadzają się na to, by zwiększyć rolę kuratoriów, które będą niemal niezależne w decyzjach o odwoływaniu i powoływaniu dyrektorów szkół, a także o dostępie uczniów do dodatkowych zajęć.

Ekierki w dłoń!

Jak piszą organizatorzy: „Destrukcja systemu edukacji dzieje się każdego dnia. Przemysław Czarnek powoduje tę postępującą degrengoladę, wprowadzając coraz więcej martyrologii podlanej katolickim sosem oraz mówiąc o „cnotach niewieścich”. Dlatego 14.10 o 18:00 stańmy dumnie, ponad podziałami na katowickim Rynku (Plac Kwiatowy), by wykrzyczeć pełną piersią: „Czarnek Out! Wolna Szkoła!”. Młodzi mają głos i nie zawahają się go użyć. Bierzcie czerwone ekierki, transparenty i walczcie razem z nami!”. Dziś właśnie tam należy być.

Link i wszelkie informacje odnośnie wydarzenia znajdziecie tu.

Inne informacje dotyczące systemu edukacji namierzycie w zakładce Szorty.

Dodaj komentarz