recenzja

W świecie małp

Nowość od Wydawnictwa Nasza Księgarnia

W świecie małp
Lidka Żulczyk

Świat zwierząt fascynuje od najmłodszych lat i powiedzmy sobie szczerze, raczej się z tego nie wyrasta. Wspólna lektura tej książki będzie dużą frajdą, bo któż nie lubi błysnąć nowo zdobytą wiedzą?

Szympansy karmią mniejsze zwierzęta. Są nie tylko troskliwe, ale też bardzo uczuciowe, zakochują się tak jak my. Małe orangutany mają bardzo kochające mamy. Makaki lubią się bawić. Kapucynki mogą malować obrazy. Koczkodany witają się, dotykając się nosami. Wszystkie małpy potrzebują czułości i przytulania. Potrafią zawiązywać sojusze, dbające o ich bezpieczeństwo. O tym i o wielu innych faktach z życia tych przyjemnych zwierzaków dowiecie się z nowo wydanej przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia książki Asi Gwis – „W świecie małp”.

Tekturowe, pokaźne wydanie zaprojektowane zostało jak picturebook, co ułatwia dzieciom przyswajanie przekazywanej treści. Barwne, bogate ilustracje dopełniają skondensowaną, sprowadzoną do ciekawostek opowieść o życiu różnych gatunków małp. Każda strona została przemyślana, nie będziecie mieli poczucia, że oglądacie tę samą ilustrację. Przeciwnie, kreatywność autorki wybucha z każdym przełożeniem kartki. Asia Gwis jest absolwentką Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi, jej prace możecie kojarzyć z książek: „Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych” i „Grzyby”. W „W świecie małp” skorzystała z palety intensywnych kolorów, przez co udało jej się pokazać nam odległe kawałki naturalnego środowiska ukochanych ssaków.

Nie jest tajemnicą, że większość gatunków małp jest zagrożona wyginięciem. Siedmioletni Jasiek, wielbiciel tych niezwykłych zwierząt, po lekturze książki postanowił zrobić coś, by tę sytuację zmienić, pożegnał się z pewnym czekoladowym przysmakiem. Jak to może zmienić życie małp? Wskazówkę znajdziecie w książce. Warto ją znaleźć i warto pomóc zachować ich naturalny świat.

Wierzę, że książka Asi Gwis znajdzie wielu wielbicieli, dlatego w sekrecie zdradzę wam dobrą wiadomość – już wiosną pojawi się kolejny tom. Zgadniecie, w czyim świecie będziemy mogli pobyć? Tymczasem, miłej małpiej lektury!

„W świecie małp”, Asia Gwis, Wydawnictwo Nasza Księgarnia