Top 10 domków dla lalek

niekoniecznie dla wielbicieli różu!

Top 10 domków dla lalek

Absolutna klasyka w każdym pokoju. Mebel, który cieszy małe mamy, ale potrafi na zawołanie przeistoczyć się też w remizę czy wielopiętrowy parking.

I choć narzekasz zbierając ze wszystkich kątów porozrzucane figurki, mini łóżeczka i stoiki z mikro zastawą…przyznaj w duchu, że sama chętnie się nim bawisz!

Dzisiejsze domy dla lalek to zupełnie inna bajka i nie dziwi nas, że często zajmuje centralne miejsce w pokoju. Dom dla lalek 2.0 to pole dla wyobraźni i wyzwanie dla niejednego architekta, który redefiniuje ten klasyczny mebel. Styl prowansalski, angielski a może skandynawskie monochromy – jaki dom wybieracie? Oto nasze top 10 domków dla lalek i nie zdziwi nas, jeśli zaraz sięgniecie po sklejki, młotki i pędzle!

Kartell Kids

W 2016 roku Kartell wkroczyło w świat miłośników dziecięcego designu. Seria mebli Kids powiększyła się niedawno o domki dla lalek! Spójrzcie na nie, transparentne budynki dla fanów minimalizmu. To efekt pracy włoskiego architekta Fabio Novembre, a prywatnie taty dwóch córek. Nie mogło być inaczej. Żadnych zbędnych ozdób, okiennic, firanek i mebli. Bryła domu, którą w mig zagospodaruje wyobraźnia dzieciaków.

Facebook

*

Tralala Studio

Kolejna propozycja, która ucieszy miłośników designu w duchu eko. Domek polskiej marki Tralala Studio, ręcznie wykonany z 100% drewna i bez użycia gwoździ. Świetnym dodatkiem są tapety, same chciałybyśmy takie na ścianach! Konfigurator pozwoli na stworzenie indywidualnego projektu. My kochamy tapety retro i wygląda na to, że figurka Misia Uszatka też!

Facebook

*

Boomini & friends

Czy to program „Luksusowe rezydencje na sprzedaż”? Jeśli tak, prosimy o oprowadzenie po obiekcie. Domki ze sklejki kryją w sobie kompletne wyposażenie w skali mini. Dbałość o szczegóły jest niesamowita, spójrzcie na te lampki, tapicerowane sofy, krany czy komplet sztućców czekających na stole. Mamy ochotę przenieść się do niego niczym Alicja w Krainie Czarów. Kto reflektuje na leżakowy relaks?

Facebook

*

Torafu Architects

Skaczemy daleko, bo do japońskiej pracowni Torafu Architects. Meble 2w1 to od dawna trend w świecie designu, odpowiedź na metrażowe wyzwania. W końcu nie każdy ma miejsce w dziecięcym pokoju. Krzesło, które przekształca się w domek, czy to nie jest świetny pomysł?

Facebook

*

 Półka czy dom?

Duńskie wzornictwo, proste, praktyczne i pomysłowe. Co powiecie na półkę, którą zamienicie w domek? A może domek z książkami na dachu?

Strona

*

Ferm Living

Domek ze sklejki, stan surowy, gotowy do zamieszkania! Ferm Living wręcza klucze do lokum, które zachwycie miłośników skandynawskiego minimalizmu. Domek nie musi stać na podłodze, wisząca budowla, na wysokości dziecka, to dużo praktyczniejsze rozwiązanie.

do kupienia tu

*

Miniio

Każdy w duchu jest trochę dzieckiem, z zabawy w dom chyba się nigdy do końca nie wyrasta. Markę Miniio założyły mamy trzech chłopców. Jak same mówią: traktujemy zabawę bardzo poważnie. Szukamy inspiracji w najlepszych dorosłych projektach, a potem poważnie je zmniejszamy. Wykorzystane surowce to drewno, kamień czy stal. Chętnie zamieszkałybyśmy w wersji XL.

Facebook

*

Tamido

Nie możemy się oprzeć widokowi królików rozpalających właśnie w kominku w stylowej chacie kaszubskiej. Albo relaksujących się na dachu szeregówki. Seria domków Tamido to świetna zabawa w design i oswajanie dorosłej architektury. Cztery domki wykonane z mazurskiej sklejki  to osobne segmenty, które można dowolnie ze sobą zestawiać. Składamy z pomocą rodziców, a potem dowolnie dekorujemy. Pędzelki, farby mile widziane!

Facebook

*

Mini Bale

A teraz gratka dla każdego zapalonego konstruktora i inżyniera. Dziewczyny, chłopcy, narzędzia w dłoń i budujemy. Domki z bali, które powstają z tych eko klocków do złudzenia przypominają te z wycieczek mazurskim szklakiem. Domki z bali do samodzielnego złożenia, z ogródkiem, grillem i oczywiście klasyczna dachówka! Trochę roboty przed nami!

Facebook

*

IKEA

Ikea hacking w kwestii domków dla lalek to temat rzeka. W sieci znajdziecie setki świetnych pomysłów i przeróbek choćby serii Kallax. Poniżej kilka przykładów jak meble z Ikea mogą stać się przytulnym mieszkaniem dla lalek, królików a może też wielopiętrowym parkingiem czy remizą?

1 /2/3

1/2/3

*

Mysi Domek

Wielkie rzeczy często są w małych rozmiarach! To cytat z książki „Bajka o mysiej rodzinie” , nowości wydawnictwa Znak. W domku mieści się rodzina piętnastu myszy, wraz z całym mysim dobytkiem. Co będzie gdy straci dach nad głową i zamieszka na zimę w szopie? Piękne ilustracje Emilly Sutton i opowieść autorstwa Michaela Bonda – tak, to ten od Misia Paddingtona! Warto mieć na swojej półce!

 

do kupienia tu

*

Muzeum Domków dla Lalek

Na koniec prawdziwa perełka ukryta w warszawskim gmachu PKiN, czyli Muzeum Domków dla Lalek. Gości ponad sto unikalnych domków, w których zatrzymał się czas. Szkoły, domki plażowe, sklepy czy kamienice – tysiące drobiazgów i fantastycznie odrestaurowanych wnętrz to inspirująca podróż w czasie. I lekcja historii! Od lat 5 do 105.

Facebook

Wiemy, że nie wyczerpujemy tematu, domki z tektury, domki w stylu wiktoriańskim, czy wielkie amerykańskie budowle wysokości dziecka… A o waszych DIY już nie wspominamy, to temat na osobny przegląd!

Jeśli wkręciliście się w temat, a jesteście z wizytą w Kielcach polecamy wystawę w Muzeum Zabawek i Zabawy. Meble kombinowane to przegląd perełek wzornictwa z czasów PRL i mówimy tu tylko i wyłącznie o mebelkach dla lalek! Ładnebebe jest patronem mediowym a więcej o wydarzeniu tu