autyzm szorty w Ładne Bebe

Spektakularne dziewczyny w spektrum autyzmu

Konferencja o dziewczynach i kobietach neuroróżnorodnych

Spektakularne dziewczyny w spektrum autyzmu
materiały prasowe

„Spektakularne dziewczyny w spektrum autyzmu” to tytuł sobotniej konferencji przygotowanej przez Fundacje: Artonomia i Dziewczyny w Spektrum.

Październik jawi się jako miesiąc masowego wzmocnienia żeńskości, co jest absolutnie superpiękne i wciąż niezmiernie potrzebne. Kilka dni po Dniu Dziewczynek, 16 października na platformie Zoom odbędzie się konferencja dedykowana dziewczynom i kobietom w spektrum autyzmu. Udział jest bezpłatny.

Spektakularne dziewczyny w spektrum autyzmu

Co za fantastyczny pomysł na konferencję. Zgromadzić kobiety i dziewczyny wokół wspólnego tematu, pracować razem, czerpać z wykładów prelegentek i wymieniać się wrażeniami. Wydarzenie zacznie się w najbliższą sobotę o godz. 9:00 i składać się będzie z czterech modułów: Diagnoza, Dziewczynki i nastolatki w spektrum autyzmu, Wsparcie i akceptacja oraz Sytuacja społeczna kobiet w spektrum autyzmu.

Można jaśniej?

A jakże. Na pierwszym etapie konferencji, prowadzonym przez Jess Hendrickx, Angelikę Łasochę i Katarzynę Borowiec-Mańkowską posłuchacie o roli autodiagnozy u kobiet w spektrum autyzmu, wyzwaniach w diagnozowaniu dziewcząt i kobiet, a także o dziewczęcym profilu spektrum autyzmu. O godz. 11:00 podjęty zostanie temat dziewczynek i nastolatek oraz dojrzewania w spektrum autyzmu. Od 13:30 toczyć się będzie wykład „Neuroatypowe: Samorzecznictwo drogą do akceptacji” oraz „Narzędzia cyfrowe dla kobiet neuroróżnorodnych”. Jedną z prelegentek będzie pisarka Natalia Fiedorczuk, która opowie o roli pasji w życiu kobiet w spektrum autyzmu. W dalszych częściach zaplanowano Q&A oraz ostatni, czwarty moduł, dotyczący sytuacji społecznej kobiet w spektrum autyzmu.

Kibicujemy!

Formularz do zapisów znajdziecie tutaj.

Konferencja jest realizowana w ramach projektu Fundacji Dziewczyny w Spektrum „Pasjonatki – wsparcie dla kobiet w spektrum autyzmu”. Projekt jest dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

*

Inne krótkie informacje o bieżących sprawach skoncentrowanych wokół rodzicielstwa znajdziecie w zakładce Szorty.

Dodaj komentarz