easywalker testujemy wózki Warszawa

Spacerem po Pradze – nasze top miejsca

Przechadzka na dwa wózki

Spacerem po Pradze – nasze top miejsca
Edyta Leszczak

Jeśli za mocno zakotwiczyliście na lewym brzegu Wisły, przeganiam Was dziś na drugą stronę. Kapele podwórkowe zadbały o szemrany wizerunek praskich zakątków. Ma to swój urok, ale dziś podśpiewując Rzuć bracie blage i chodź na Prage odkrywamy kilka klimatycznych miejsc podczas spacerowej trasy z dwoma maluchami. Praski spacer na dwa wózki, dołączycie?Tak blisko centrum, ale jakby lata dzieliły te dwa brzegi rzeki. Praga zmienia się, buduje, odnawia i burzy, ale wciąż zachowuje swój unikalny klimat. Ceglane podwórka, szarość przeplatana plamą koloru murali, których tu bez liku. Rudery mur w mur z odnowionymi kamienicami, wyrwy historii ręka w rękę z nowoczesnym portem praskim. Nie boimy się dzisiejszej burzowej chmury, razem z marką Easywalker wyruszamy na spacer. Easy walking po Pradze w towarzystwie dwóch przyjaciółek: Moniki i Martyny. Dziewczyny znają się od dawna, a ich wspomnienia z wyjazdów na łódki w czasach no-kids to temat na osobny artykuł. Ruszamy!

*

ARTBISTRO STALOWA 52

Odnowiona kamienica na ulicy Stalowej, znanej z wielkoformatowych murali, które dodają koloru starym podwórkom. To tu mieści się butikowy hotel oraz restauracja przyjazna rodzicom. Wystarczająco dużo miejsca nawet na dwa wózki zaparkowane w środku, duże przeszklone patio, mini ogródek działający w sezonie i przede wszystkim pyszne menu autorstwa Dariusza Tomczyka – to idealne miejsce na początek naszej trasy. Kawa i obłędne desery nastrajają nas bardzo wiosennie i energetycznie, mimo że krople deszczu wygrywają nam rytm rzewnej ballady kapeli praskiej. Jest pysznie, tym razem nie spróbujemy menu dziecięcego, choć jest rozbudowane i nie ogranicza się do zupy pomidorowej. Są też pierogi z kaczką, czy antrykot z kurczaka z puree.

Art Stalowa Bistro, ul. Stalowa 52

 

*

PIEKARNIA RZEMIEŚLNICZA RANO

Piekarnia rzemieślnicza Rano to mekka wszystkich wielbicielu dobrego chleba. Takiego, jaki pamiętamy z dzieciństwa. A do tego robionego na naszych oczach! Ania, Weronika i Mateusz opowiadają, że stworzyli to miejsce z miłości do jedzenia. A my z miłości do dobrego chleba na zakwasie wychodzimy z bochenkiem pod pachą!

Piekarnia Rzemieślnicza Rano, ul. Stalowa 47

*

FERMENT PRASKI/KONESER

Odrestaurowany teren fabryki mieści Centrum Praskie Koneser i to obowiązkowy przystanek na spacerowej trasie w tej okolicy. Niegdyś największa fabryka wódki, dziś w pofabrycznej przestrzeni czekają galerie, sklepy, restauracje oraz sezonowe wydarzenia. My czujemy głód, dzieciaki obudzone, wpadamy więc na zupę do Fermentu Praskiego. Na stół w tej przyjaznej przestrzeni wjeżdżają krem z buraka oraz bulion z pierożkami. Kuchnia polska z twistem, menu oparte na sezonowych produktach i kolejna porcja przyjacielskich plotek.

Ferment Praski, ul.Plac Konesera 10A

 

*

MUCHA NIE SIADA

A może tak jeszcze herbatę lub owocowy koktajl? Praga pełna jest malutkich kawiarni, mających swych stałych bywalców po tej stronie Wisły. Ząbkowska w słońcu, idziemy. Nie dajcie sobie wmówić, że w każdym podwórku czeka na was jakaś „praska przygoda”. Kolejny przystanek w klimatycznej kawiarni, fajne wnętrze pełne bibelotów, ceglana ściana niczym w galerii, miła obsługa. I cudowny brak tłumów, co z dwójką i dwoma wózkami nie jest bez znaczenia!

Mucha Nie Siada, ul. Ząbkowska 38

*

PYZY FLAKI GORĄCE

Chyba nie skłamię pisząc, że to już miejsce kultowe. Znam osoby, które specjalnie na pyzę do owego niepozornego miejsca przyjeżdżają z daleka. Słynna miejscówka z włoskimi lodami Pallone jeszcze zamknięta, idziemy więc po porcję pyz na wynos. Oczywiście w słoiku, jakie tam plastiki. Nie tylko wygląda cool, ale i smakuje jak domowy obiad z czasów dzieciństwa. Stoliki zajęte, w weekendy kolejka, to o czymś świadczy. Przenosimy się w czasie wśród łypiących na nas zrujnowanych praskich kamienic. Ulico Brzeska, serio wcale nas nie straszysz.

Pyzy Flaki Gorące, ul. Brzeska 29

*

LOOK INSIDE

Praga żyje historią, żyje legendami, podwórkowymi piosenkami, które do rangi grzecznych kołysanek nie pretendują. Czyż to nie jest miejsce idealne na mały sklep ze starociami? Wyselekcjonowany vintage, duńskie meble, polskie wzornictwo, misz-masz, który kradnie kilka minut, bo jakże tu nie poszperać i pooglądać. Stąd zawsze wyjdzie się z zakupem z serii małe, a cieszy. Kończymy nasz spacer zakupowo, choć na liście jeszcze niejedna fajna kawiarniana miejscówka.

Look Inside, ul. Wileńska 21

 

 

Spacer na dwa wózki, dwa bobasy, dwie mamy, dwa uśmiechy. Prago, masz to coś w sobie! I nawet dziury, kocie łby, kałuże i wiosenny prysznic z nieba nie popsuły nam spacerowych humorów. Duża zasługa w tym wózków Easywalker, o nich więc słów kilka!

Easywalker Charley to wózek głęboko-spacerowy, doskonały towarzysz podróży po mieście. Stylowy, kompaktowy i bardzo lekki (waży tylko 8kg!), a składa się w poręczną, samodzielnie stojącą paczkę.Idealny już dla niemowląt – gondola jednym ruchem zamienia się z częścią spacerową. Ultralekkie wózki Buggy XS znacie już doskonale, ale teraz na wiosnę powracają w nowych kolorach, jak choćby świetny odcień Ocean Blue. Ważący zaledwie 6 kg wózek składa się do wymiarów bagażu podręcznego, nic dziwnego, że lubiany jest przez aktywne, podróżujące rodziny. Monika co nieco wie o pakowaniu i podróżach z maluchem…Co przydaje się bardzo, dziecko można ułożyć aż w czterech pozycjach od siedzącej do leżącej, a to wszystko za pomocą jednego uchwytu. Wózek został wyposażony w duży, rozkładany daszek chroniący przed promieniowaniem UV i deszczem, przed którym dodatkowo możemy osłonić dziecko za pomocą dołączonej do zestawu folii przeciwdeszczowej. Do rączek sensoryczna książka z pacynką Lilliputiens, jesteśmy gotowe na wszelkie kaprysy pogody i maluchów.

To dokąd wybieramy się następnym razem?