ilustracja playtime paris

Playtime jest sztuką!

5 artystów, którzy tworzą Playtime Paris

Playtime jest sztuką!

Te międzynarodowe targi to istny majstersztyk – nie tylko w dziedzinie organizacji i selekcji modowych marek, ale też w doborze artystów, którzy swoim talentem i pomysłami pięknie wspierają każdą edycję Playtime.

Między 25 a 27 stycznia 2020 r. odbędzie się 27. edycja targów Playtime Paris, a Ładne Bebe po raz kolejny, z dumą i radością, sprawuje nad nimi patronacką pieczę. Artystycznym wsparciem dla najbliższej edycji będą artyści z różnych stron świata, działający w pojedynkę lub jako biura projektowe. Spektrum ich aktywności jest szerokie i aż mieni się od barw. Przestrzenne origami, rzeźby z papier mâché, kilometry papierowych girland, wyimaginowane herbarium oraz pastelowe wydruki 3D na temat piłeczek tenisowych wzbogacą przestrzeń targową. Zaproszeni artyści rozpracują jeden z zadanych im trendów roku 2020 we własnym, zindywidualizowanym języku. To przyjemna świadomość, że na Playtime Paris jedzie się nie tylko po wiedzę o najnowszych trendach i kolekcjach, ale także po to, by skosztować sztuki najwyższych lotów.

*

TOHU-BOHU

Tohu-Bohu to stworzone w 2015 roku francuskie studio, którego trzon tworzą Lysandre Graebling i Lucile Bonnaud. Lysandre ukończyła projektowanie mody i tekstyliów, kilka lat przepracowała, rozwijając dział mebli i domowych dekoracji u Hermès oraz projektując odzież dla dzieci pod szyldem Sonii Rykiel. Wspólnie z Lucille co sezon projektują wzory tkanin oraz opakowań, a także wspierają rozmaite brandy we wprowadzaniu nowych patternów do swojej oferty. Na potrzeby zbliżających się targów Playtime Paris przygotują wizualną identyfikację trendu Pathfinders (fr. pionier). W tym celu skonstruują z suszonych kwiatów, roślinnych szkiców i haftów pastelowy zielnik, który służył będzie za botaniczny drogowskaz, wiodący gości targów przez zjawiska ilustrujące ten trend.

Strona internetowa/Instagram

*

MOLISTUDIO

To argentyńskie studio graficzne patrzy daleko w przyszłość i czyni to z miłością do detalu, porządku i estetyki. Kolor i harmonia, wysuwające się na pierwszy plan w ich realizacjach, dają niekiedy surrealistyczne wrażenie wielowymiarowości i braku ziemi pod stopami. Tak czy inaczej to bardzo przyjemny przykład hipnozy albo wysublimowanie słodkiego trójwymiarowego mirażu. W strefie trendów 27. edycji Playtime Paris stanie ich obraz z serii Tennis, który zilustruje zjawisko Press Start, a więc umiłowanie do ruchu i aktywności, które ma być trendem wiodącym w przyszłym roku.

Strona internetowa/Instagram

*

ELSA DRAY-FARGES

Absolwentka paryskiej uczelni ENSAAMA i holenderskiej Gerrit Rietveld Academy uwielbia bawić się fakturą, igrać z wyobraźnią i wielowymiarowością. Na liście marek i osób, z którymi współpracowała ta genialna plastyczka, są m.in. projektantka zabawek Anne-Claire Petit, luksusowe butiki Bonpoint i Hermès, a teraz także Playtime. Elsa regularnie działa przy organizacji pokazów mody, odpowiadając za oniryczną scenografię. W strefie Playtime dotyczącej trendu Fantasia zawisną jej multikolorowe zwierzęce maski, a biuro prasowe zostanie pochłonięte przez odrealnione architektoniczne kompozycje z papier mâché, ulubionego tworzywa Elsy.

Strona internetowa/Instagram/Etsy

*

WNĘTRZA VIP LOUNGE / SCHOKOPARIS

Pop-artowa estetyka Schokoparis przywodzi na myśl działania jej rodaczki Yayoi Kusamy. Schokoparis pochodzi z Japonii, ale mieszka w Paryżu i właśnie tutaj artystycznie dekonstruuje mit klasycznego origami, romansując z nowoczesnością. Geometria, sztuka składania i tworzenia z jednego kształtu zupełnie nowych form fascynuje Schokoparis i właśnie tą fascynacją będzie się dzielić podczas Playtime Paris. We wnętrzach loży VIP zostanie zaprezentowany jej specjalny projekt, czyli Plic Plic Origamic, kalendarz złożony z konstrukcji origami, odwołujących się do pór roku. Tego nie można przegapić.

Strona internetowa/Instagram

*

WNĘTRZA RESTAURACJI SOUP & JUICE / SOPHIE CUVELIER

Sophie jest mistrzynią papierowych girland, ciągnących się po ścianach i sufitach, wiszących jak egzotyczne rośliny próbujące dotknąć podłogi. Uformowane z geometrycznych kształtów albo elementów florystycznych rozbrajają swoją urodą i bajkowością. Podczas najbliższej edycji targów Playtime Paris girlandy dzikich papierowych kwiatów rozciągną się wzdłuż ścian restauracji Soup & Juice w alei T. Zajrzyjcie koniecznie!

Instagram/Facebook

*

A jakich artystów związanych z Playtime Paris wy cenicie? Może przypominacie sobie szczególnie imponujące instalacje z poprzednich edycji? Dzielcie się wrażeniami w komentarzach.