sport szorty w Ładne Bebe

Nie słuchaj nauczycieli i bądź wielka jak Penny Oleksiak!

Niezłomna 21-letnia Penny ma już na koncie 7 medali!

Nie słuchaj nauczycieli i bądź wielka jak Penny Oleksiak!

Brawo, Penny Oleksiak! Ta kanadyjska pływaczka polskiego pochodzenia, zdobywczyni 7 medali – 3 z nich zdobyła w Tokio, a 4 w Rio de Janeiro – stała się także gwiazdą social mediów. Przeczytajcie, jak to się robi.

Penny Oleksiak robi burzę na Twitterze

Penny wywołała istną medialną burzę, pisząc 3 sierpnia na Twitterze, że dziękuje swojemu nauczycielowi z liceum, który radził jej rzucić pływanie i wreszcie zająć się nauką, bo kariery pływackiej to on przed nią nie widzi. Wróż Maciej pewnie zaśmiewa się pod nosem, a my wszyscy, jak jeden mąż, przewijamy w głowach taśmę do epoki liceum i też widzimy marudnego belfra, co to nas po zawalonej klasówce nazwał czarną, społecznie szkodliwą masą. No i kto się teraz śmieje?

A wracając do nauczyciela Penny – facet już bardziej pomylić się nie mógł. Post Penny skomentowała Erica Scarff, uznana i wielokrotnie nagradzana parakanoistka. Piona, Erica!

Z czego zbudowane są marzenia?

Penny w swoim krótkim poście zwraca też uwagę na kluczową kwestię związaną z marzeniami. Mówi o tym, że z takich gorzkich słów i nieprzychylnych komentarzy, podcinania skrzydeł i rad w rodzaju: „rzuć to, są lepsi, nie nadajesz się, mierz siły na zamiary” (wrzucam do jednego worka, bo łatwiej go będzie związać i wywalić za burtę!), składają się marzenia. I tylko od nas zależy, czy się w tym worku schowamy, czy go z życia jednym sprawnym ruchem wyeliminujemy.

O tym, że jest najbardziej utytułowaną sportsmenką w Kanadzie, dowiedziała się z wyszukiwarki!

Kilka ekstrapunktów do sympatyczności dodaje Penny Oleksiak fakt, że o swoich dokonaniach dowiedziała się z Google’a. Sama nie zdążyła jeszcze policzyć liczby medali i tytułów na swoim koncie, ale zrobili to za nią internauci. I zgodnie z ich wyliczeniami jest ich siedem. W 2016 roku w Rio de Janeiro popłynęła stylem dowolnym i zgarnęła złoty medal oraz srebrny na tym dystansie przepłyniętym stylem motylkowym. Dodatkowo zdobyła dwa brązowe medale w sztafetach. Na igrzyskach w Tokio zdobyła srebro i brąz w sztafecie, a także brąz na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. Tak się zdobywa 7 medali!

Co nowego u Penny, dowiecie się z jej Instagrama i Twittera.

Dodaj komentarz