ładne filmy szorty w Ładne Bebe

„Milo” – krótki film o macierzyńskiej miłości

„Milo” – krótki film o macierzyńskiej miłości

„Milo” to krótki film o macierzyńskiej miłości widzianym wielowymiarowo i z nietypowej perspektywy. Reżyserka Nadia Szymańska śmiało i malarsko ukazuje trud bycia mamą podczas nadmorskich wakacji.

Kim jest ta dziewczyna?

Nadia Szymańska jest reżyserką, scenarzystką i autorką zdjęć do filmu krótkometrażowego „Milo”, który będzie można zobaczyć pod koniec października na Festiwalu HER Docs, zarówno w kinach jak i w wersji online. Nadia studiuje na III roku sztuki operatorskiej w PWSFTViT w Łodzi. Dotąd zrealizowała film dokumentalny „Nielot”, który zdobył I miejsce w konkursie ,,Odcienie wolności” na 15. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity oraz byl prezentowany w sekcji ,,Nowe Twarze” na HER Docs Film Festival w 20201 roku. Poza filmem, interesuje się także fotografią. W 2019 roku w Warszawie odbyła się wystawa fotograficzna Nadii oraz jej siostry bliźniaczki, zatytułowana „Więzi”, a zupełnie niedawno zrealizowała zachwycający film reklamowy dla siostrzanej marki lnianej Łyko, która często gościła w rozmaitych kontekstach na naszych łamach.

Milo, czyli krótki film o macierzyńskiej miłości

Film opowiada historię młodej mamy, Gosi, która z trudem odnajduje się w roli matki podczas letnich wakacji nad morzem. Choć udaje jej się podejść do macierzyństwa po swojemu, jej metody mogą się wydawać niezwykłe.

HER Docs, czyli…

Druga edycja HER Docs Film Festival, czyli pierwszego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych prezentujących twórczość kobiet, odbędzie się w październiku 2021 roku w formacie hybrydowym. Od 22 do 28 października w Warszawie (w Kinotece, Muranowie i Elektroniku) oraz równolegle, 22-31 października, online. Film „Milo” zostanie pokazany na festiwalu w ramach sekcji Nowe Twarze.

Zajrzyjcie również do naszego cyklu Video, który stanowi zbiór krótkich filmów dokumentujących rodzicielską codzienność. Wszystkie wyreżyserowała Magda Kwiecień.

Dodaj komentarz