migracja szorty w Ładne Bebe

Migracje w literaturze dziecięcej

Warsztat online dla nauczycieli, edukatorów i rodziców

Migracje w literaturze dziecięcej
Materiały prasowe

Już w tę środę, czyli 18 listopada, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie organizuje warsztat online o tematyce, którą zajmuje teraz wiele osób – o migracji. Tematem warsztatu są „Migracje w literaturze dziecięcej”, a kierowany jest do nauczycieli, nauczycielki, rodziców, edukatorek i edukatorów.

Na warsztacie organizatorzy podpowiedzą, po jakie książki sięgać, żeby rozmawiać z dziećmi o migracji. Uczestnikom zostaną przedstawione wartościowe pozycje wypełnione historiami migranckimi i uchodźczymi, a także refleksją nad wykluczeniem, innością i adaptacją.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Witt – historyczka sztuki, edukatorka muzealna. Absolwentka studiów podyplomowych „Literatura dziecięca i młodzieżowa wobec wyzwań nowoczesności”. Zajmuje się m.in. edukacją kulturową, wizualną i architektoniczną najmłodszych, animuje projekty młodzieżowe. Tworzy narzędzia dydaktyczne, pisze dla dzieci, prowadzi warsztaty w muzeach, domach kultury i bibliotekach. Pasjonatka książek i twórczyni treści dla dzieci. Współautorka „Książki otwartej na świat” będącej rodzinnym przewodnikiem po Muzeum Emigracji w Gdyni. Stypendystka MKiDN, laureatka konkursu edukacji architektonicznej „Golden Cubes” w kategorii „publikacje”, dwukrotna laureatka Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej (2015 i 2020).

Koszt uczestnictwa: 5 zł
Więcej informacji o warsztacie znajdziecie tu.

Ilustracja: Karolina Kotowska

Więcej newsów szukajcie w naszej zakładce SZORTY.

Dodaj komentarz