kultura szorty w Ładne Bebe

„Matki równoległe”

Najlepszy Almodóvar od czasów „Wszystko o mojej matce”?

„Matki równoległe”
Materiały prasowe

To najnowszy film Pedro Almodóvara, który został już nagrodzony na festiwalu w Wenecji, a dokładnie – nagrodzono Penélope Cruz za rolę główną. „Matki równoległe” jest manifestem wiary w siłę kobiet. Będziemy mogli go zobaczyć od 31 grudnia.

Bohaterki filmu, Janis (Penélope Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. I jak to bywa u Almodóvara – zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość.

Pomost

„Matki równoległe” to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. Jest także mocnym głosem przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości. I właśnie kobiety, które tworzą pomost pomiędzy przeszłością i przyszłością, okazują się w filmie bezkompromisowymi rzeczniczkami otwartości przynoszącej ulgę i oczyszczenie.

Świetne recenzje

Film został przyjęty z wielkim entuzjazmem przez krytyków: Najlepszy Almodóvar od „Wszystko o mojej matce” (Variety), Penélope Cruz w swojej najlepszej roli (Time), Pulsująca emocjami historia (The Wrap), Wielki pean na cześć kobiet (Little White Lies).

Film będzie można zobaczyć m.in. w Kinie Muranów. Czekamy z niecierpliwością!

Zdjęcia w artykule: Iglesias Mas i kadry z filmu

*

Więcej newsów znajdziecie w naszej zakładce SZORTY.

Dodaj komentarz