szorty w Ładne Bebe

Linia pomocy SEXED.PL rusza już dziś!

Specjalny numer telefonu dla osób uwikłanych w przemoc w intymnej relacji

Linia pomocy SEXED.PL rusza już dziś!
Materiały prasowe

Już dziś Fundacja SEXED.PL otwiera swoją pierwszą LINIĘ POMOCY SEXED.PL i startuje z kampanią przeciwdziałająca przemocy. 720 720 020 to specjalny numer telefonu dla osób uwikłanych w przemoc w intymnej relacji.

25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet i rozpoczynamy obchody 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. Start linii rozpoczyna kampania trzech filmów krótkometrażowych w reżyserii Kuby Michalczuka, Jagody Szelc i Tomasza Wasilewskiego. Filmy prezentują różne formy przemocy doświadczanej w związkach: niechciany dotyk, kontrolę i poniżanie. Główne role odgrywają: Julia Wieniawa, Jakub Gierszał, Tomasz Włosok, Masza Wągrocka, Kamil Nożyński, Marta Nieradkiewicz, Marcin Miodek i Marta Ścisłowicz, stając się Ambasadorami Linii Pomocy SEXED.PL.

720 720 020 to specjalny numer telefonu dla osób uwikłanych w przemoc w intymnej relacji oraz dla świadków przemocy, pod którym będzie można otrzymać profesjonalną pomoc i wsparcie od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00-20:00. Nadzór nad linią pełni doświadczona psycholożka i seksuolożka Ania Ciucias. Pod numerem telefonu i na anonimowym czacie będzie dostępny zespół specjalistów i specjalistek z doświadczeniem w przeciwdziałaniu przemocy oraz w interwencji kryzysowej.

Cel kampanii

Linia Pomocy SEXED.PL to WSPARCIE, ZAPOBIEGANIE przemocy, EDUKACJA na temat różnych jej form oraz uwrażliwianie na pierwsze symptomy. Ale nie tylko, to też zachęcenie świadków do niesienia pomocy i reagowania na widok przemocy. Kluczowe, aby ciężar radzenia sobie z odpowiedzialnością za przemoc, nie spoczywał wyłącznie na osobach, które jej doświadczają, ale i na tych stosujących przemoc oraz otoczeniu, które obserwuje akty przemocy.

SEXED.pl i VOGUE Polska

Powołana w 2018 r. przez Anję Rubik Fundacja SEXED.PL tworzy multimedialną platformę poświęconą edukacji seksualnej. Zapewnia młodym ludziom, a także ich rodzicom, kompleksową i dostosowaną do wieku edukację w zakresie praw człowieka, równości płci,
relacji, reprodukcji. SEXED.PL przekazuje wiedzę, przełamuje tabu i obala mity, podkreślając przy tym takie wartości jak wzajemny szacunek, równość, empatia i odpowiedzialność.

Kampania oraz Linia Pomocy SEXED.PL powstała dzięki finansowaniu przez Vogue Polska. Wywodzę się ze świata mody, więc jestem tym bardziej dumna, że Vogue Polska dołącza do misji SEXED.PL i staje się naszym kluczowym partnerem. Łącząc siły, wykorzystamy
tę moc, by nadać edukacji seksualnej priorytet – by informować, wspierać i wspólnie budować tolerancyjne, równe, zdrowe społeczeństwo – tłumaczy Anja Rubik.

Od samego początku Vogue Polska nie bał się podejmowania trudnych i ważnych tematów, konieczność rzetelnej edukacji seksualnej jest jednym z nich. Cieszę się, że możemy wspomóc Fundację SEXED.PL, która konsekwentnie działa nie tylko na polu edukacyjnym, ale także w kwestii równouprawnienia, empatii i tolerancji – wyjaśnia Kasia Jordan-Kulczyk.

Więcej informacji znajdziecie na sexed.pl

Zdjęcia z planu: Jarosław Sosiński

 

Więcej newsów znajdziecie w naszej zakładce SZORTY.

 

Dodaj komentarz