Genialny klan

Ubieranka made in Poland

Lilia i Józia są niestrudzone. Wędrują lekkim, roztańczonym krokiem po zakątkach Poznania, do taktu przygrywa im wiatr, a najżwawiej tańczą ich sukienki.

Wszystko to pięknie rejestruje podążająca za dziewczynami krok w krok poznańska fotografka i mama 7-letniej Lili, Monika Gadzała, która już kiedyś pojawiła się u nas z wizytą, przy okazji cyklu Dzikie Dzieci. Jako że już wtedy wywęszyłyśmy jej skłonność do mody i wyczucie stylu, zachciało nam się kolejnego z nią spotkania. Tym razem mocno skoncentrowanego na dziewczyńskiej stylówce, śmiałej grze z kolorystyką i silnej inspiracji estetyką Wesa Andersona.

 

Nic w tym dziwnego – wystarczy rzut oka na to magiczne miejsce, jakim jest II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, i skojarzenie samo się nasuwa.

 

Lili: biała sukienka OX, sukienka Circus OXsukienka Miszkomaszko
Józia: kostium kąpielowy OX, spódnica Circus Yoga OX,
sukienka Miszkomaszko

Lilia i Józia robią zwinne susy i bez kłopotu przeskakują po kilka stopni naraz. Sukienka, spódnica i kostium kąpielowy w kółka i krzyżyki wirują w tańcu, dopasowując się świetnie do gimnastykujących się, hiperaktywnych dziewczyn. Sukienka w neonowych kolorach przywodzi na myśl rozgrzaną słońcem miejską dżunglę, migoczącą neonami i skotłowaną ruchem taksówek. Wytrawna globtroterka odnajdzie się nawet w najtrudniejszych okolicznościach – na twarzy spokój i opanowanie, w myślach kilkanaście sposobów na spędzenie tego popołudnia. Rowery, rolki, a może przebieżka wokół zabytkowego placu? No, przecież nie będziemy stać w miejscu!

Lili: sukienka Circus OX, sukienka Miszkomaszko
Józia: sukienka Miszkomaszko

Jakie macie wrażenia po miejskiej wyprawie z genialnym klanem, czyli Józią i Lili?

*

Tekst: Dominika Janik
Zdjęcia: Monika Gadzała

3 komentarze

  • Monika:

    Wrażenia po obejrzeniu zdjęć fantastyczne. Coraz mniej takich urokliwych miejsc, do tego świetnie sfotografowanych. Dziewczynki piękne, szczęśliwe, barwne.
    Gratuluję pomysłu na zdjęcia, świetnie dobranych ubrań stanowiących fajne plamy na takiej przestrzeni, jak na obrazach. Jestem bardzo na TAK!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.