szorty w Ładne Bebe

Czterodniowy tydzień pracy – coraz bliżej

Ustawa jest już w Sejmie

Czterodniowy tydzień pracy – coraz bliżej
materiały prasowe

Czterodniowy tydzień pracy w wielu firmach zachodniej Europy jest oczywistością. Niektóre kraje, jak Belgia, z sukcesem wprowadziły ten system. Czas na Polskę.

Czterodniowy dzień pracy już wkrótce stanie się światową normą, o czym pisze m.in. magazyn Noizz. Nie trzeba przecierać oczu ze zdumienia, bo w wielu krajach jak Islandia, Szkocja czy Wielka Brytania od dawna trwają testy nad skutecznością tego rozwiązania. Ich wyniki świadczą niezbicie, że to dobre rozwiązanie nie tylko dla pracowników, ale i dla pracodawców. Okazało się bowiem, że ludzie zregenerowani są w stanie w krótszym czasie wykonać więcej zadań.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez NOIZZ.pl (@noizzpl)

Aż 73% pracujących osób chciałoby, aby tydzień pracy został skrócony z pięciu do czterech dni, z zachowaniem 100% wypłaty. Noizz publikuje te dane, powołując się na badanie przeprowadzone wśród polskich pracowników przez firmę ManpowerGroup. Dodatkowo aż 93% respondentów przyznaje, że praca zdalna i hybrydowa poprawiły jakość wykonywanych zadań.

Projekt czterodniowego tygodnia pracy (a dokładniej skróconego wymiaru czasu pracy z 40 godzin do 35)  zgłosiła do Sejmu partia Lewica Razem. Trzymamy kciuki za powodzenia tej inicjatywy!

Wszystkie newsy znajdziecie w zakładce SZORTY.

 

Dodaj komentarz