festiwale filmy dla dzieci współpraca reklamowa

Co obejrzeć na festiwalu Młode Horyzonty?

Redakcja poleca filmowe cuda dla przedszkolaków i starszaków

Co obejrzeć na festiwalu Młode Horyzonty?
Materiały prasowe

Przed nami 11. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty. Ku naszej uciesze wśród propozycji dla najmłodszych znalazły się ekranizacje naszych ulubionych książek. Już przebieramy nogami z ekscytacji!

Polecamy waszej uwadze filmowe propozycje dla najmłodszych widzów w repertuarze MFF Młode Horyzonty. To wspaniała okazja, by wraz z dzieckiem zobaczyć ulubione historie na wielkim ekranie. Oto nasza selekcja!

CZYJA WINA?

Fanom książek Stiny Wirsén na widok tego tytułu na pewno zaświecą się oczy! Pocieszne rysunki, rozbrajające historie i samo życie pełne emocji w różnych odcieniach – tak można by podsumować opowieści autorstwa Wirsén. Podczas festiwalu Młode Horyzonty polecamy więc animację „Czyja wina?” o pewnym wyjątkowym dniu w przedszkolu, zazdrości o naprawdę fajną zabawkę i trudnej sztuce godzenia się. Film będzie dostępny w zestawie krótkich form pod tytułem „Kot Tabby”. Jeżeli lubicie zwierzęta, to jest propozycja dla was! Te trzy pięknie animowane historie, pełne futrzastych bohaterów, dziecko nauczą empatii, a rodzicowi nie pozwolą się nudzić. Oprócz filmu o wyjątkowym dniu w przedszkolu zobaczycie, jak wiele zastosowań może mieć zwykła drewniana skrzynia, i przeżyjecie wzruszenie, oglądając śpiewającego kota w samym centrum Nowego Jorku. Kuszące!

Książki Stiny Wirsén z tej serii będą dostępne w sklepiku festiwalowym w Kinotece i Muranowie.

Wiek: 4-7 lat

BITWA NA ŚNIEŻKI W KATTHULT

Kto kocha Emila ze Smalandii, ręka w górę! W programie tegorocznych Młodych Horyzontów znalazło się miejsce i dla tego urwisa – wystarczy zarezerwować bilet na zestaw „Świątecznych opowieści Astrid Lindgren”, by obejrzeć zimową animację o wielkiej bitwie na śnieżki, którą Emil zorganizował podczas nudnego przyjęcia dla dorosłych. Czy wylądował za to w drewutni i wystrugał kolejnego ludzika? Prawdopodobnie! Oprócz tego w zestawie świątecznych animacji znajdziecie jeszcze trzy inne krótkie formy – o Bertilu, który zaprzyjaźnił się z maleńkim chłopcem mieszkającym w mysiej dziurze pod jego łóżkiem, o lisie, którym w potrzebie zaopiekował się pewien skrzat, i o dzielnej Kajsie, która samodzielnie zorganizowała święta, gdy jej babcia zachorowała. Dla miłośników zimowych celebracji jak znalazł.

Wiek: 5-8 lat

BASIA. RADZĘ SOBIE! – ZESTAW

Basi nigdy za wiele, w dowolnej formie. Przygody zadziornej pięciolatki można pochłaniać w wersji książkowej i audiobookowej, a podczas festiwalu – obejrzeć premierę filmową kolejnych kilku opowieści. O tym, dlaczego warto polubić się z Basią, rozmawiałyśmy z jej twórczyniami, Marianną Oklejak i Zofią Stanecką w podcaście. A co w kinie? Odcinek o wyprawie na narty, o remoncie w domu, o grzybobraniu, o nowej niani i na deser taki bardzo na czasie – o tym, czy pięciolatce potrzebny jest telefon komórkowy. Zestawu filmów o Basi szukajcie pod wspólnym tytułem „Radzę sobie”. Książki z tej serii będą dostępne w sklepiku festiwalowym w Kinotece i Muranowie.

Wiek: 4-6 lat

MYSI DOMEK. SAM I JULIA – ZESTAW

Znacie „Mysi Domek”? Stworzyła go holenderska pisarka Karina Schaapman. I co tu dużo mówić – genialna to budowla, pełna pokoików (jest ich ponad 100!), zakamarków i uroczych detali w skali mikro, których podglądanie i wyszukiwanie fascynuje bez względu na wiek! Makietę domku można podziwiać w Amsterdamie, a na co dzień – w książkach. Dom jest tłem serii książeczek, a także animacji, z których kilka będzie dostępnych właśnie dla widzów festiwalu Młode Horyzonty. W zestawie „Mysi Domek. Sam i Julia” znajduje się sześć krótkich filmów animowanych o przygodach dwóch myszek – nieśmiałego Sama i przebojowej Julii, których charaktery pięknie się uzupełniają podczas przeżywania codziennych przygód. A co przytrafi im się na ekranie? Spotkanie z motylem, lekcja tańca, obserwacja gwiazd i inne wyzwania.

Wiek: 4-6 lat

CZEŚĆ, LATO! – ZESTAW

Ostatnie z naszych poleceń nie ma nic wspólnego z ulubionymi książkami, ale to nic! Wspaniałym animacjom z zestawu „Cześć, lato!” towarzyszy jeden temat przewodni – jedzenie. No i mamy tu parę zaprzyjaźnionych niedźwiedzi w drodze na festiwal lodów na patyku, rodzinne wakacje z przygodami, mysiego kapitana na misji ratunkowej, historię orzesznicy, która prawie przespała swoje urodziny, i opowieść o piekarzu uczulonym na mąkę. Oprócz tematu jedzenia wszystkie filmy spaja piękna kreska i jeszcze piękniejszy morał: że współpraca to najlepsza rzecz pod słońcem.

Wiek: 4-7 lat

Artykuł powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.

Dodaj komentarz