szorty w Ładne Bebe

Chcemy się BAVVIC!

Chcemy się BAVVIC!
materiały organizatorów

Chcemy się bawić klockami BAVVIC. Tym bardziej, że przed kilkoma tygodniami marka otrzymała wyróżnienie must have! oraz tzw. „Oscara designu”, czyli prestiżową międzynarodową nagrodę Red Dot Award 2022, przyznawaną najlepszym projektom od 1955 lat.

BAVVIC to – w telegraficznym skrócie – marka oferująca wielofunkcyjne, sensoryczne i designerskie klocki konstrukcyjne, wykonane z drewna bukowego. Poza tym, że pachną lasem, wyposażone zostały w silikonowe łączniki, przez co zestawianie ich w rozmaitych konfiguracjach jest proste i intuicyjne. Klocki BAVVIC zaprojektował doświadczony architekt, a wykonawstwem zajęli się rodzice i eksperci. Powstała przebojowa, ponadczasowa zabawka – inaczej być nie mogło.

Celem, jaki wytyczyła sobie marka BAVVIC jest możliwość zaangażowania dzieci w kulturę uczenia się poprzez kreatywne, praktyczne rozwiązania. Klocki BAVVIC wyróżniają atrybuty zabawki STEAM (skrót od słów: Science, Technology, Engineering, Arts i MAT, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka – przyp. red.). To rzecz wielce rozwojowa, odpowiednia także dla dzieci z zaburzeniami sensorycznymi, a przy tym otwierająca na świat za sprawą doskonale geometrycznych kształtów i fantazyjnych, abstrakcyjnych form. Wspiera rozwój zdolności poznawczych i motorycznych, trenuje uważność, koncentrację i wyobraźnię przestrzenną, uczy rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji.

Ponadto marka przejmuje się losem planety, przeto wykorzystuje zasady gospodarki o obiegu zamkniętym i minimalizuje ilość odpadów produkcyjnych poprzez tworzenie na ich bazie nowych produktów.

Wszystkie newsy znajdziecie w kategorii SZORTY.

Dodaj komentarz