karmienie współpraca reklamowa wyprawka

Butelka MAM Easy Start™ Anti-Colic – niezbędny element wyprawki noworodka

Ultrabezpieczna, wygodna w użyciu i łatwa w dezynfekcji – butelka idealna!

Butelka MAM Easy Start™ Anti-Colic – niezbędny element wyprawki noworodka
Marta Więcek

Wiele matek (i wielu ojców) mierzy się z tematem karmienia. W ciąży często mamy na jego temat jakieś wyobrażenie, a po porodzie rzeczywistość nas zaskakuje. Niektórym karmienie piersią przychodzi zupełnie naturalnie, inne mamy walczą o laktację albo o właściwe przystawienie dziecka do piersi. Jeszcze inne męczą się z poczuciem winy, że nie potrafią lub nie chcą karmić piersią. Niemała jest też grupa kobiet, które – choć pragną karmić piersią – z rozmaitych względów decydują się na inną metodę karmienia. A czasami życie decyduje za nas.

Jakakolwiek historia by za tym stała, gdy przychodzi do karmienia noworodka, szybko się orientujemy, że każda z metod, jakie możemy wybrać, wiąże się z wysiłkiem. Karmienie piersią obciąża fizycznie (kalorie i pobudki), a często i psychicznie (hormony), z kolei karmienie butelką wymaga lepszej organizacji (pobudki) i większej precyzji (odmierzanie mleka i odpowiednia temperatura wody), a także właściwego (czytaj: zaakceptowanego przez dziecko) sprzętu.

Zresztą wiele mam karmiących piersią posiłkuje się karmieniem butelką – tak robią często mamy bliźniąt, mamy wracające do pracy lub innej aktywności szybko po porodzie, mamy karmiące w sposób mieszany czy mamy wcześniaków. Niezależnie od tego, jakie mamy plany związane z karmieniem, prawdopodobnie prędzej czy później będziemy rozważać zaopatrzenie się w butelkę. Warto się wówczas zapoznać z rekomendacjami takich autorytetów jak Instytut Matki i Dziecka, który wyróżnił butelkę MAM Easy Start™ Anti-Collic jako wyjątkowo bezpieczną.

MAM Easy Start™ Anti-Collic to produkt, który zdobył uznanie rodziców i specjalistów na całym świecie. Dzięki unikalnemu systemowi wentylacyjnemu butelka MAM skutecznie redukuje ryzyko kolek, zapewniając spokojne karmienie zarówno maluchowi, jak i jego opiekunom. Membrana w odkręcanym spodzie bardzo dobrze wyrównuje ciśnienie wewnątrz naczynia, przez co dziecko generuje jednakową siłę kompresji podczas jedzenia porcji mleka. Dzięki funkcji samosterylizacji butelka jest też łatwa w czyszczeniu i można z niej korzystać przez długi czas. Ten innowacyjny produkt jest pierwszą w historii butelką, która otrzymała pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, co stanowi niepodważalne świadectwo jej bezpieczeństwa i skuteczności.

Projektanci MAM Easy Start™ Anti-Colic skupili się na zapewnieniu maksymalnego komfortu karmienia, łącząc zaawansowane rozwiązania technologiczne z intuicyjnym użytkowaniem. Smoczek butelki, imitujący kształt i dynamikę piersi matki, ułatwia niemowlęciu przejście z karmienia piersią na butelkę i wspiera naturalny rozwój ssania. To kluczowy atut dla rodziców, którzy pragną łączyć karmienie piersią z karmieniem butelkowym. Butelka będzie też wsparciem podczas ostatecznego przestawienia się z karmienia piersią na butelkowe.

Materiały, z których wykonana jest butelka MAM, są wolne od BPA i innych szkodliwych substancji, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Zaprojektowana ergonomicznie butelka pasuje do małych rączek dziecka, co ułatwia naukę samodzielnego picia. Zgodnie z opinią ekspertów MAM Easy Start™ Anti-Collic najlepiej sprawdzi się u dzieci poniżej czwartego miesiąca życia.

Rekomendacja Instytutu Matki i Dziecka nie tylko podnosi prestiż butelki MAM Easy Start™ Anti-Colic, ale także daje rodzicom gwarancję, że wybierają produkt, który jest sprawdzony i bezpieczny dla ich dziecka.

Materiał został zrealizowany jako część współpracy z marką MAM Baby.

Dodaj komentarz