diy książką do zabawy

Up In The Sky

Zrób to z Fasinką

Up In The Sky
Maja Marciniak

Zabieramy was dzisiaj w podniebną podróż. Wysoko, hen daleko, aż do chmur. Z nową kolekcją zegarków dla dzieci Flik Flak Up In The Sky odkrywamy nieznane i zapraszamy do twórczej, jakże kreatywnej zabawy. Czas na kolejne DIY w ramach cyklu #zróbtozfasinką!

Zegarki Flik Flak zainspirowały Maję Marciniak, autorkę „Książki do zabawy”. Wspólnie z dziećmi i ich przyjaciółmi wykonała tekturową autostradę do nieba, a my redakcyjnie zdradzamy wam tajniki jej wykonania. Jak ją zrobić? Już podpowiadamy. Z tektury, kolorowych papierów, przy użyciu nożyczek i gorącego kleju. W kilku prostych krokach. Gotowi na podniebne zrób to sam? Startujemy!

*

WSKAZÓWKI

Do zrobienia autostrady do nieba będziecie potrzebować: dużego kartonu, papieru kolorowego, białej bibuły, kleju w sztyfcie, pistoletu z gorącym klejem, nożyczek, farby i pędzli. 

*

KROK 1

Czas wyprofilować karton, do którego w następnych etapach prac dokleimy elementy krętej drogi. Ustawić go można przy kanapie, krześle lub komodzie w salonie. Drogę również robimy z tektury. Z kilku małych części wycinamy zakręcone uliczki, które w przedostatnim etapie prac połączymy ze sobą gorącym klejem. Uwaga na małe paluszki – tutaj konieczna będzie pomoc dorosłych! Bezpieczne pokonanie zrobionej wcześniej drogi wymaga od małych projektantów odpowiednich zabezpieczeń na trasie. Wysokie krawędzie, nacięte w równych odstępach i przyklejone po bokach jezdni, zadbają o bezkolizyjne pokonanie autostrady przez małe auta.

*

KROK 2

Płynące po niebie obłoczki przygotujemy z kartonu i białej bibuły. Kształt chmurek obrysowujemy na tekturze. Wycinamy je i smarujemy klejem w sztyfcie, aby czym prędzej przykleić do nich białe kuleczki z bibuły. Nie zabraknie też leśnych eskapad. Drzewa wycięte z kartonu i pomalowane zieloną farbą zasadzimy wzdłuż kartonowej drogi.

*

KROK 3

Tło konstrukcji dzielimy na dwie części. Na dole powstanie las, na górze niebo. Te dwie części oklejamy zielonym i niebieskim papierem kolorowym. Przed nami już tylko ostatnie użycie gorącego kleju i można przecinać wstęgę nowo powstałej autostrady. 

 

Łączymy wszystko w całość. Doklejamy drogi i wykonane wcześniej krawędzie. Na górze, na niebieskim tle, przyklejamy gorącym klejem puszyste chmurki, na dole – choinki. Na tarczach zegarków Flik Flak punkt dwunasta. Można ruszać w podniebną podróż. 

A do jakiej zabawy waszych małych podróżników zainspiruje najnowsza kolekcja Up In The Sky marki Flik Flak? 

*

Zegarki dla dzieci Flik Flak z najnowszej kolekcji to modele zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, które można prać w pralce w temperaturze czterdziestu stopni, a każdą zużytą baterię można wymienić na nową – bezpłatnie w salonie stacjonarnych marki Swatch. Jest to też świetny pomysł na prezent z okazji urodzin lub na komunię. Zegarki Flik Flak kupicie tutaj oraz w sklepach stacjonarnych Swatch.