electrolux x ładne bebe współpraca reklamowa

Top pralki i suszarki do ubrań. Którą wybrać?

Testujemy i porównujemy sprzęt AGD marki Electrolux.

Top pralki i suszarki do ubrań. Którą wybrać?
Kinga Hołub

Dobry sprzęt do prania i suszenia potrafi zmienić domowe życie. Inwestycja w dopasowaną do potrzeb maszynę jest szczególnie odczuwalna, gdy mieszkasz z dziećmi. W ramach cyklu z marką Electrolux porównujemy techniczne strony topowych modeli pralek i suszarek, z których korzystają nasze bohaterki.

Pranie zabrudzonej pościeli, śliniaków, obić fotelików i pokrowców wózków czy odzieży outdoorowej, która jest niemal codziennie w użyciu, niekiedy oznacza dodatkowy etat. Dlatego dobrze dopasowana pralka i suszarka to więcej czasu, mniej nerwów i zaoszczędzone pieniądze. Pralki przydają się nie tylko do codziennego ogarniania odzieży. To podstawowe narzędzie do dezynfekcji pościeli i bielizny (a przy dzieciach żłobkowych i przedszkolnych to podstawa), również do prania ubrań i zabawek pochodzących z drugiej ręki. Dużo się mówi o oszczędzaniu energii i wody, którą powinny zapewniać dobre pralka i suszarka – ale oszczędność to też ubrania, które po prostu mniej się niszczą i mogą posłużą kolejnym dzieciom. Powiedzmy to wprost: dobra pralka to mniej kupowania! A dobra suszarka to szybsze wychodzenie do pracy, zmienianie pościeli, higiena i świeżość w szafie. Wiedząc, jak czasochłonnym zajęciem jest analiza parametrów technicznych sprzętów AGD, zrobiłyśmy dla was wygodne porównanie topowych pralek i suszarek marki Electrolux, których używają bohaterki materiałów opublikowanych na łamach Ładne Bebe.

Pralka Ultracare 800 AutoDose

Ładowna, a więc dobra, jeśli masz większą rodzinę lub jeśli po prostu dużo pierzesz. W jednym cyklu możesz zmieścić 9 kg ubrań. Program do prania kołdry oraz inne przeznaczone dla odzieży delikatnej programy (czyli również technicznej, outdoorowej, jedwabiu, delikatnej bielizny czy zabawek) czynią ją uniwersalną pralką dla rodziny. Plusem jest program „odświeżania”, który przydaje się wtedy, gdy mamy niewielkie pranie z symbolicznym zabrudzeniem.

Dla kogo: rodziny, która dużo pierze – również delikatnych tkanin – i szuka rozwiązań ekonomicznych i ergonomicznych.

Cechy:

– ładowność 9 kg,

– możliwość sterowania za pomocą aplikacji MyElectrolux,

– program eco (30% mniejsze zużycie prądu),

– funkcja autodozowania detergentu,

– zużycie wody na cykl: 46 litrów,

– energooszczędna dzięki opcji SensiCare,

– czas trwania cyklu eco: 3:40,

– maks. prędkość wirowania: 1600 obr./min,

– poziom hałasu: 76 dB.

Pralka 900 ColourCare 9 kg

Pralka stworzona z myślą o maksymalnej ochronie odzieży, świetna dla każdego, kto stawia na produkty premium i zależy mu, by jak najdłużej zachować nasycenie kolorów i jakość tkanin, które pierze. Dzięki programowi SensiCare ubrania wyglądają jak nowe nawet dwukrotnie dłużej. Pralka ta również ma funkcję sterowania smartfonem i standardową ładowność 9 kg. Ciekawa jest funkcja SteamCare – czyli odświeżanie ubrań za pomocą pary. Idealne do rzeczy nie do końca jeszcze brudnych, jednak wymagających zdezynfekowania, usunięcia zapachów czy odświeżenia. Funkcja UltraWash pozwala oszczędzać prąd i prać efektywnie nawet w 30 stopniach, co również jest ważne dla wielbicieli delikatniejszych tkanin.

Dla kogo? Dla osób ceniących sobie efektywne pranie, cichą pracę i przede wszystkim ochronę tkanin i ich kolorów.

Cechy:

– ładowność 9 kg,

– możliwość sterowania za pomocą aplikacji MyElectrolux,

– program szybki 20 min,

– program do prania kaszmiru,

– energooszczędna dzięki opcji SensiCare,

– maks. prędkość wirowania: 1400 obr./min,

– technologia Fuzzy Logic dostosowująca parametry do wsadu,

– czas trwania cyklu eco: 2:45,

– poziom hałasu: 72 dB.

Pralka UltraCare 800 UniversalDose

Duża ładowność tej pralki pozwala uprać za jednym zamachem naprawdę spory komplet brudów. Została wyposażona w osobną szufladę do aplikowania kapsułek do prania i system UniversalDose, co znacząco zwiększa wydajność używanych środków piorących. Pranie staje się skuteczniejsze nawet w chłodnej wodzie, a wydajność detergentów jest większa – aktywują się nawet o 605 szybciej! To model posiadający również wspomniany wcześniej system SteamCare, który pozwala odświeżać ubrania za pomocą pary, a przy tym zapewnia mniej zagnieceń, co pozwala uniknąć intensywnego prasowania. 

Dla kogo? Dla osób, które nie lubią zużywać nadmiernie dużo środków piorących. Dla bardzo dużych rodzin lub osób często piorących spore gabaryty takie jak kołdry i śpiwory.

Cechy:

– ładowność 10 kg,

– możliwość sterowania za pomocą aplikacji MyElectrolux,

– program szybki 20 min,

– program odświeżania parą,

– szufladka z 4 komorami na detergent,

– energooszczędna dzięki opcji SensiCare,

– maks. prędkość wirowania: 1600 obr./min,

– zużycie wody na cykl: 47 litrów,

– czas trwania cyklu eco: 3:50,

– poziom hałasu: 76 dB.

Jeśli jeszcze nie macie suszarki, rozważcie ten zakup! Osobom, które nigdy z niej nie korzystały, może być trudno wyczuć, co będzie istotne przy korzystaniu z takiej maszyny. Podpowiadamy: jej inteligentne działanie (dostosowywanie parametrów suszenia do aktualnie załadowanego bębna i ochrona przed grzaniem już suchych rzeczy), ale także energooszczędność, bo podstawową obawą, jaką mamy przed suszarkami, jest ich kosztowne zużycie prądu.

Suszarka Electrolux CycloneCare Sense 900

Ten sprzęt to przykład tzw. inteligentnego AGD i nie chodzi tu jedynie o możliwość sterowania nim za pomocą smartfona. Suszarka CycloneCare 3D Sense 900 skanuje i automatycznie dostosowuje się do zawartości, dzięki czemu suszy maksymalnie efektywnie i bezpiecznie. Co to dokładnie oznacza? System 3D Sense to bezdotykowe wykrywanie wilgoci w suszarkach. Tzw. wilgotność resztkowa jest mierzona głęboko w tkaninie (do 5 cm), co pozwala automatycznie dostosować moc suszenia. Nie ma więc możliwości, by sucha odzież grzała się niepotrzebnie, a jej włókna niszczyły. Cykl suszenia kończy się dopiero wtedy, gdy ubranie – nawet puch – wyschnie w środku. Suszyć można więc nie tylko puchowe kurtki, ale też ubrania outdoorowe, tkaniny wodoodporne. Przy czym wygląd i izolacja termiczna kurtek puchowych jest po suszeniu w niej o 30% lepsza niż przy suszeniu na wolnym powietrzu. Dzięki rozwiązaniu GentleCare możliwe jest z kolei skuteczne suszenie w niższych temperaturach. System DelicateCare natomiast odpowiada za zachowanie kształtu ubrań oraz powoduje, że po zakończeniu suszenia są one mniej pogniecione.

Wysoka klasa energetyczna A+++ i system Ecoline czynią z tej suszarki optymalny sprzęt, jeśli zależy nam na efektywnym bilansowaniu zużycia energii. Koszt średniego zużycia prądu dla tego modelu to tylko 150,15 zł rocznie! Poza tanią eksploatacją należy podkreślić, że jest to suszarka chroniąca ubrania i cicha – włączona emituje zaledwie 63 decybeli. Idealna więc, jeśli mamy w domu malucha, który jest wysoko wrażliwy i lubi się budzić od każdego dodatkowego bodźca. Programy do suszenia pościeli – „Pościel XL” i „Mieszane XL” pozwalają skutecznie wysuszyć jeszcze więcej prania bez potrzeby włączania kilku cykli.

Ważną cechą tej suszarki jest także wskaźnik statusu, który informuje nas o tym, jaka aktualnie trwa faza pracy: chłodzenie, suszenie do prasowania, suszenie do szafy, dodatkowe suszenie, faza antyzagnieceniowa/koniec programu.

Dla kogo? Dla osób korzystających z odzieży i pościeli puchowej, ceniących sobie sprzęt, który nie niszczy tkanin i zachowuje ich techniczne właściwości.

Cechy:

– pompa ciepła,

– systemy DelicateCare i GentleCare,

– programy „Pościel XL” i „Mieszane XL”,

– inteligentne wykrywanie wilgoci i ochrona tkanin,

– dostępne ładowności 8–9 kg,

– sterowanie za pomocą aplikacji MyElectrolux.

Przyznacie, że nowoczesny sprzęt może pomóc na wielu poziomach. To już nie tylko pranie. To oszczędność ubrań – żeby więcej dzieci mogło korzystać z jednego modelu. To oszczędność środków piorących i impregnatów do odzieży (bezcenne, gdy nosisz odzież outdoorową). To także oszczędność czasu, bo nie musimy rozwieszać, prasować, dezynfekować. Nawet niekiedy nie musimy prać – bo wystarczy odświeżenie parą. W zależności od cykli suszenia takie urządzenie może zaoszczędzić ci nawet kilkanaście godzin tygodniowo! Dajcie znać, czy już macie swoje wymarzone pralki i suszarki i jak ułatwiają wam one rodzinne życie.

*

Materiał powstał we współpracy z marką Electrolux.

Dodaj komentarz