dzień dziecka storytel

Storytel na Dzień Dziecka

Nasze top 7 tytułów

Storytel na Dzień Dziecka
Aga Mocarska

Hej, dzieciaki! Jeśli ktoś wmawia wam, że tylko lenie leżą na kanapie cały dzień, to w odpowiedzi głośno prychnijcie. Możecie jeszcze dodać, że właśnie słuchacie książki. Nie tylko jest to dozwolone, ale i wskazane, a na dodatek jakże przyjemne.

Słuchajcie z nogami na parapecie, z głową na stole, pod stołem, na hamaku, w szafie z ubraniami, pod łóżkiem brata lub zwisając jak lemur. Książek nie trzeba słuchać grzecznie z łokciami na stole. Uff! I można ich słuchać długo i namiętnie, bo przygotowałyśmy dla was siedem tytułów Storytel bardzo godnych znalezienia się w waszej e-bibliotece. Wciskamy play!

„MARY POPPINS”

Idealnie skrojona garsonka, czerwona szminka i nieodłączna parasolka – dziś nie tak wyobrażamy sobie nianię. Ale to nie jest zwykła guwernantka. Choć ta klasyczna opowieść powstała w 1934 roku, bez problemu odnajdujemy w niej nasze dzisiejsze rodzicielskie bolączki. Właśnie teraz, jak nigdy wcześniej, przydałaby się nam osoba, która choć w moralizatorskim stylu, ale migiem, zaczarowuje nudę i rutynę dnia. Niech przyleci ktoś na parasolce i zamieni nasze szkolne wyzwania Librusa w bajkową przygodę, kto też tak chce? Wpuszczamy więc magię do codziennej nudy razem z serią aż sześciu audiobooków czytanych przez Magdalenę Boczarską.

Na platformie Storytel do posłuchania tu

„PIPPI NA POŁUDNIOWYM PACYFIKU”

Nie trzeba jej przedstawiać, czytana przez Edytę Jungowską seria jest w naszym top audiobooków od zawsze. Bez zbędnych słów, wskakujmy szybko na pokład zanim statek z Pippi, Tommym i Anniką odpłynie bez nas. A byłoby szkoda nie towarzyszyć im w tej egzotycznej eskapadzie i nie poznać kapitana Pończochy. To zdecydowanie ciekawsze, niż sortowanie skarpetek czy wyjmowanie naczyń ze zmywarki. Porzucamy przyziemne czynności, bo przecież skarpetki nie uciekną (a może właśnie tak?) i razem z dzieciakami mówimy ahoj, przygodo. Mam nadzieję, że nikt nie cierpi na morską chorobą, bo spokojnie na morzach nie będzie, gwarantujemy!

Na platformie Storytel audiobook znajdziecie tu

„MANIA SKŁODOWSKA”

Każdy, nawet dostojny naukowiec w binoklach ukryty za stosem diagramów, map czy ksiąg, był kiedyś dzieckiem. I pewnie też ociągał się przed robieniem lekcji czy porządku na biurku, snuł marzenia i niestworzone historie. Przekona się o tym mała Ola, która zakrada się do biblioteki dziadka, otwiera książkę i przenosi się do Paryża. A my wraz z nią. Jak przybliżyć noblistkę młodzieży? Właśnie tak, jak zrobił to autor Jakub Skworz. W co się bawiła mała Mania? Czy kłóciła się z rodzeństwem? Czy lubiła uczyć? To interesuje nas dziś bardziej niż chemiczny zapis polonu czy radu. Uwaga, wciąga! Nie oczekujcie, szanowni rodzice, że słuchacz pójdzie spać o 21. Ale to przecież cenna lekcja chemii…

Storytel udostępnia opowieść tu

„TAJEMNICZY OGRÓD”

Czy podczas lockdown możemy wyrwać się za miasto i choć przez dziurkę zajrzeć do tajemniczego ogrodu pełnego bluszczu i pnących się róż? A może uda nam się zdobyć klucz i go otworzyć, a przy okazji odkryć tajemnice posiadłości w Yorkshire? Mała Mary Lennox poda nam pomocną rękę – ta dziewięcioletnia dziewczynka, która z Indii przenosi się do posiadłości wuja, zdobędzie klucz nie tylko do tego magicznego miejsca. Opowieść klasyk z 1911 roku z ponadczasowym przesłaniem, odkryjcie je u progu wakacji. W hamaku, na kanapie lub w ogrodzie.

Książki wysłuchacie na Storytel tu

„PAMIĘTNIKI FENKA. KAMPEREM PRZEZ POLSKĘ”

Granice zamknięte, ruszamy w Polskę! Aha, mama siedzi na Zoomie, więc na razie może zróbmy to wirtualnie. Apetytu na podróże nabierzecie dzięki serii audiobooków o Fenku, który po podbojach świata tym razem odkrywa piękno kraju nad Wisłą. Zwiedzi aż kilkanaście miejsc, w tym Wrocław, Poznań, Warszawę, Szczecin czy Puszczę Białowieską. Przygody Fenka to dobra rozgrzewka przed wakacjami, bo gdy zapakujemy bagażnik pod dach i ruszymy w trasę, nie zatrzyma nas nikt. A na tylnym siedzeniu, oczywiście, dwójka ze słuchawkami na uszach.

Do posłuchania na Storytel tu

„BAJKI O ZWIERZĘTACH”

Zbiór bajek autorstwa Rudyarda Kiplinga, jakie opowiadał swojej córce na dobranoc. Zamykamy oczy i przenosimy się w świat myszek, dzikich kotów, podwodnych łowców i królów sawanny. Szprotka może okazać się wspaniałą pierwszoplanową bohaterką, a kot odpowie na pytanie, czemu tak ceni niezależność i wolność. Zrozumiemy, po co słoniom tak długie trąby i dlaczego hipopotam ceni swoją grubą skórę. W tych bajkach świat okazuje się o wiele ciekawszy i barwniejszy, niż niejedna historia o homo sapiens. Idealne na dobranoc!

Tytuł znajdziecie na Storytel tu

„BASIA I PODRÓŻ”

Mama za kierownicą, trójka dzieci i kierunek: góry, czyli kolejny odcinek przygód Basi i rodzeństwa. „Mamoooo, on mnie bije”, „mamooo, a on mi zasłania widok”… Znacie to? Nie są to dialogi wyssane z palca, samo życie, podobnie jak i to, że mama w pewnym momencie staje na poboczu i nie ma siły dalej jechać. Opowieść się tu bynajmniej nie kończy, bo na deser mamy awarię samochodu, hot-dogi zamiast obiadu i wizytę u mechanika. I wiecie co, chyba te drogowe przygody podobają się dzieciakom najbardziej. Będzie co wspominać!

Do posłuchania na platformie Storytel tu

Co za cisza… Maluchy i nastolatki zasłuchane, każdy znalazł coś dla siebie. No to czas na nas, listę audiobooków dla mam znajdziecie tu!

Artykuł powstał we współpracy ze Storytel.

Dodaj komentarz