szorty w Ładne Bebe

Równe związki mają lepiej!

8 lekcji miłości od Centrum Praw Kobiet

Równe związki mają lepiej!

Centrum Praw Kobiet rusza z akcją „Równe związki”. Za tą nazwą kryje się seria 8 filmów skierowanych szczególnie do nastolatków, szukających swego miejsca w świecie związków, miłości i seksu.

Przemoc ≠miłość

W każdy poniedziałek, począwszy od 2 sierpnia, na profilach Centrum Praw Kobiet na Facebooku, Instagramie i YouTube, pojawiać się będą kolejne filmy z cyklu „Równe związki”, prześwietlające alarmujące zachowania w związkach, m.in. przemoc domową. Wiedza na ich temat może skutecznie zapobiec jej wystąpieniu lub pomóc dostrzec jej pierwsze oznaki. Zmapowana i odpowiednio potraktowana przemoc domowa, może zostać w porę zahamowana i wyeliminowana tak, by nie czynić dalszych spustoszeń i nie wpływać negatywnie na przyszłe związki.

Odcinek 1: Lekcja równości

Odcinek pierwszy, prowadzony przez Maję Staśko, nosi tytuł „Równe związki – Równe prawa”. Maja wyjaśnia, że zachowania z gruntu agresywne czy negatywne komunikaty nie są przejawem zainteresowania, a przemocy. Że miłość to nie prześladowanie, poniżanie, kontrola czy gwałt. Maja podkreśla, że wpajane od dzieciństwa wzorce i stereotypy, budują mylne wyobrażenie o związkach, utrudniając uwolnienie się z toksycznej, niebezpiecznej w skutkach relacji.

Odcinek 2: Lekcja rozpoczynania relacji

Natalia Skoczylas zderza w odcinku drugim wstępne wyobrażenia o tym, jak będzie wyglądał związek z tym, jak on się tworzy i wykluwa w realu. Przyjmijcie tych kilka krótkich, acz ważkich wskazówek na to jak budować zdrową, szczęśliwą i partnerską relację od samego początku. O mówieniu ,,nie”, poczuciu odrębności, budowaniu granic – dobra przypominajka także dla rodziców.

8 lekcji miłości w 8 tygodni

W kolejnych odcinkach istotne kwestie dotyczące funkcjonowania związków poruszają: Natalia Skoczylas, Martyna Kaczmarek, Hania Sywula, Magda Nowacka i Kasia Mecinski.

Zdjęcia są autorstwa zaprzyjaźnionej z Ładne Bebe Marty Pruskiej.

Więcej informacji o projekcie „Równe związki” znajdziecie na stronie Centrum Praw Kobiet.

Przeczytajcie także rozmowę Anastazji Bernad z Agnieszką Stein zatytułowaną „Przemoc codzienna”.

 

 

Dodaj komentarz