Audioteka podcast szort

„Rodzeństwo. Piękna wizja trudna relacja” – kolejny odcinek naszego podcastu już na was czeka!

Paulina Filipowicz rozmawia z psycholożką Małgorzatą Stańczyk

„Rodzeństwo. Piękna wizja trudna relacja” – kolejny odcinek naszego podcastu już na was czeka!
Joanna Grochocka

To, że ktoś jest twoim bratem czy siostrą, nie znaczy, że jest twoim najlepszym przyjacielem. Dobrowolność w relacji ma znaczenie. Rodzicielskie oczekiwania nałożone na relację dzieci też. Dziś mówimy o rodzeństwie.

W relacji rodzeństwa nie ma żadnej magii, która czyniłaby ją mocniejszą, łatwiejszą, czy ciekawszą niż inne. Jest za to kilka trudności, które wybuchają konfliktami, przerażając i trapiąc rodziców. O tym, co możemy zrobić, by dobrze towarzyszyć, nie dokładając ciężaru do relacji naszym dzieciom, i czy mamy dziecko wybrane, Paulina Filipowicz rozmawia z psycholożką Małgorzatą Stańczyk. Podcast znajdziecie tylko w Audiotece.

Co jeszcze przed nami w kolejnych odcinkach, udostępnianych tylko w Audiotece w następne piątki? Pomówimy o ciekawym kryzysie w relacji, kiedy pojawia się dziecko. Z pediatrką przyjrzymy się liście wyprawkowej i skreślimy wszystko, co szkodzi. Przyjrzymy się też strachowi przed porodem, który towarzyszy kobietom w ciąży. W Audiotece przez cały czas dostępne są też trzy pierwsze odcinki podcastu: „Nikt mi nie powiedział, że w połogu…”, „ W pułapce filarów, czyli o Rodzicielstwie Bliskości” oraz „Złość nie jest taka zła”. Dajcie znać, jak wam się słuchało!

Dostępnych już kilku odcinków naszego podcastu możecie posłuchać za darmo. Kolejne czekać będą na was w piątki w ramach Audioteka Klub.

Dodaj komentarz