Audioteka podcast szorty w Ładne Bebe

Rozmowa o strachu przed porodem z psycholożką Anną Zarzycką

Siódmy odcinek podcastu już na was czeka!

Rozmowa o strachu przed porodem z psycholożką Anną Zarzycką
Joanna Grochocka

Najczęściej boimy się bólu. Potem tego, że zawiedziemy – dziecko, partnera, siebie. Niektóre z nas boją się, że nie zdążą do szpitala, inne, że zostaną tam źle potraktowane. Wszystkim nam, bojącym się, dobrze zrobi odnalezienie swojego strachu. O tym jest najnowszy odcinek podcastu „Ładne Bebe ma głos. Rodzicem być” dostępny tylko w Audiotece.

Gościnią siódmego odcinka zatytułowanego: „Będę mamą, ale boję się porodu” jest Anna Zarzycka, psycholożka z wieloletnim doświadczeniem pracy z kobietami w ciąży. Usłyszała o wielu lękach. Rozmawiała z wieloma kobietami i wie, że to doświadczenie jest czymś, co nas łączy, choć mamy do tego różne podejście i gdzie indziej znajdujemy wsparcie. Każda z nas niech usłyszy siebie. Gdybyś usłyszała przed porodem: „tylko ty możesz to zrobić!” – zadziała to na ciebie wzmacniająco czy będzie obciążeniem? Warto poszukać odpowiedzi i znaleźć źródło swojej siły przed tym aktem, który prowadzi do powitania dziecka. Wiecie, co jeszcze warto zrobić na porodówce? Warto się uśmiechać, a nawet głośno śmiać. O tym posłuchacie w najnowszym odcinku naszego podcastu: „Ładne Bebe ma głos. Rodzicem być” dostępnym tylko w Audiotece. 

Przypominamy, że w zasobach Audioteki znajdziecie sześć poprzednich odcinków naszego podcastu. W rozmowach z psycholożkami Paulina Filipowicz – redaktor naczelna Ładne Bebe – poruszyła tematy Rodzicielstwa Bliskości, kryzysu związkowego po narodzinach dziecka, relacji rodzeństwa i złości. Do tego są rozmowy o połogu z ginekolożką i z pediatrką o wyprawce. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz