szorty w Ładne Bebe

Najlepsza Zachęta do opieki nad dziećmi

Jesteś artystą? Oddaj dziecko pod opiekę w Zachęcie

Najlepsza Zachęta do opieki nad dziećmi

Wsparcie w opiece nad dziećmi na terenie Zachęty? Genialne! Ktoś wreszcie pomyślał o rodzicach uprawiających zawody artystyczne, którzy nie mają co począć z dziećmi w czasie wakacji. Przez cały lipiec i sierpień artystka Pamela Bożek oferuje opiekę dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat korzystając z przestrzeni Narodowej Galerii Zachęta. Wystarczy wypełnić formularz, by otrzymać pomoc i znacząco usprawnić codzienną rodzicielską logistykę.

Kto za tym stoi?

Tą osobą jest Pamela Bożek, artystka i aktywistka, twórczyni projektu ,,Notesy z Łukowa”, inicjatorka akcji „CHLEB TO ХЛЕБ / خبز / ХЛІБ / БЕПИГ”, mama Ignacego oraz bohaterka naszej sesji pt. „Masz kosmos pod stopami”. Pamela świadczy indywidualną opiekę w ramach praktyki artystycznej i obecności w Narodowej Galerii Zachęta w Warszawie. 

Jak to działa?

Oddając dziecko pod opiekę artystki, rodzice mogą odetchnąć od multitaskingu, zrelaksować się lub zająć wyłącznie pracą, która wymaga skupienia, odosobnienia albo czasu do namysłu. Pamela – co dla niej znamienne – działa empatycznie. Sama będąc mamą i mierząc się z potrzebą wsparcia na co dzień, buduje twórczą przestrzeń dla kilkuletnich dzieci, w której otrzymają one opiekę i interesująco zagospodarują swój wolny czas.

darmowy klubik dla dzieci w Warszawie

Skąd ten pomysł?

Oddając pod opiekę własne dziecko, oferuję innym artystkom i artystom usługę opiekuńczą świadczoną w przestrzeni Zachęty – mówi Pamela. (…) By móc wykonywać zawód artystki, na różne sposoby zapewniam opiekę mojemu synowi, jednak najczęściej nie jest to możliwe – pracuję więc w jego towarzystwie, próbując łączyć trudne do pogodzenia role i interesy. W ramach osobistych eksperymentów z dostępnością instytucji kultury i zawodu artystki, chciałabym w mikroskali spełnić postulaty dotyczące wsparcia i troski wobec artystów i artystek.

Gdzie znajdę więcej informacji?

Z początkiem sierpnia zaczynają się zapisy na kolejny turnus opieki dla dzieci w Zachęcie. Formularz zgłoszeniowy i wszelkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie Narodowej Galerii Zachęta w zakładce „Zachęta do opieki”.

Dodaj komentarz