prezenty świąteczne szorty w Ładne Bebe

Całkiem nieSŁODKI prezent #6

Prezent dla dziecka nie musi być słodki!

Całkiem nieSŁODKI prezent #6
Materiały prasowe

Za chwilę Święta i to jest moment, by uczyć najmłodszych dobrych nawyków żywieniowych. Zuzanna Wędołowska od 6 lat prowadzi bloga Szpinak Robi Bleee i tyle samo organizuje akcję „Całkiem nieSŁODKI Prezent”. To inicjatywa, w której wspólnie z opiekunami, placówkami edukacyjnymi, firmami i partnerami pokazuje, że warto uczyć dzieci dobrych nawyków związanych ze słodyczami. Ładne Bebe patronuje tej akcji!

Od początku mojej aktywności jako twórczyni internetowej poruszam temat budowania dobrej relacji z jedzeniem – mówi Zuzanna Wędołowska, która jest dietetyczką i psycholożką. Akcję Całkiem nieSŁODKI Prezent prowadzę od początku istnienia bloga, mam poczucie, że w ten sposób realizuję swoją misję.

Opiekunom i placówkom dawane są narzędzia i pomysły na to, czym zastąpić słodkie prezenty. Teoria łączona jest z praktyką, aby każdy obdarowujący zyskał wybór. Celem jest pokazanie, że słodyczy nie warto łączyć z emocjami, nagrodami i prezentami. Dorośli są edukowani, żeby mogli pomóc swoim dzieciom kształtować dobrą relację z jedzeniem! Organizatorzy podkreślają, że wystrzegają się straszenia konsekwencjami jedzenia słodyczy czy zabraniania ich dziecku.

Informacje o akcji możecie śledzić tu.

 

Więcej newsów znajdziecie w naszej zakładce SZORTY.

Dodaj komentarz