nad morze przewodnik vienna house

Międzyzdroje rodzinnie? Mamy na to plan!

Wyprawa tropem bałtyckiej natury i konkurs Vienna House

Międzyzdroje rodzinnie? Mamy na to plan!
Wojtek Woźniak

Czy kiedy słyszycie hasło „wakacje nad Bałtykiem”, przed oczami stają wam przepełnione plaże, tłumy na deptakach i sztampowe atrakcje dla dzieci? No to mamy coś na odczarowanie tej wizji. Rodzinny przewodnik z alternatywnymi sposobami na spędzenie urlopu nad polskim morzem.

Obieramy kurs na Międzyzdroje – miasto na wyspie Wolin, w zachodniej części wybrzeża. Tu wybrała się rodzinna załoga fotografa Wojtka Woźniaka, która nade wszystko ceni prosty wypoczynek jak najbliżej natury: Generalnie spędzamy czas spontanicznie i unikamy obleganych turystycznych miejsc. Dlatego wolimy spędzić czas w lesie, na rowerze czy na plaży, rozmawiając o tym, dlaczego niebo jest niebieskie, a piasek biały – opowiada tata 4-letniego Rysia i 8-letniej Celiny. Razem z dziećmi przemierzali Międzyzdroje i pobliskie Świnoujście pieszo i na rowerach. Tym razem zamiast ukochanego namiotu, który wożą ze sobą na dachu auta, wybrali nocleg w Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje. Z czego skorzystali w tym przyjaznym rodzinom hotelu i co ciekawego robili nad morzem, nawet wtedy, gdy padał letni deszcz? Zobaczcie! A na deser mamy dla was konkurs – szczegóły na końcu artykułu.

morze-z-rodzina2

GDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ?

Startujemy od bazy noclegowej w bardzo strategicznym miejscu. Hotel Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje jest położony na plaży, wśród wydm – po jednej stronie pyszni się nadmorska promenada, a po drugiej klify Wolińskiego Parku Narodowego. Minimalistyczny biały budynek poznacie z daleka. I tu dobre wieści – z okien każdego pokoju macie zapewniony widok na morze! Urządzone ze smakiem wnętrza Vienna House są przyjazne dzieciom. Na harce zaprasza sala zabaw Kapitan Nemo, a na naukę pływania i wodne zabawy – dwa baseny: przeszklony basen z widokiem na morze i zewnętrzny z leżakami i koszami plażowym. Pływanie było strzałem w dziesiątkę dla Celiny i Rysia: Basen hotelowy może być rozrywką na wiele godzin – pomarszczone paluszki u rąk i stóp nigdy nie są argumentem, za to pizza i baja w dużym łóżku już tak – śmieje się Wojtek.

TIP: Maluchy do 3. urodzin nocują za darmo, podobnie jak dzieci do 13. roku życia, jeżeli śpią w łóżku rodziców.

RESTAURACJA PRZYJAZNA DZIECIOM

Na wakacjach rodzice mają wolne od gotowania! Tym zajmie się szef kuchni restauracji w Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje. W menu znajdziecie dziecięce hity kulinarne i zdrowe potrawy. Przyjazne jest też wnętrze z bufetem z żaglem i sterem, oraz specjalnym śniadaniowym stolikiem ze smakołykami do samodzielnego skomponowania posiłku. Dla rodziców maluchów pomocne będą krzesełka do karmienia i nietłukąca się zastawa z piratami. Wszak jesteśmy nad morzem! Małym odkrywcom świata przydadzą się też dostępne w restauracji kolorowanki i kredki. A rodzice mogą spokojnie celebrować jedzenie.

TIP: W hotelu Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje możecie zrealizować Bon Turystyczny. Szczegóły tutaj.

RUSZAMY NA PLAŻĘ!

Przypomnimy, że plaża jest tuż za rogiem – dla rodziny Wojtka to punkt doskonały: Czas w Międzyzdrojach to głównie spacery po plaży i zaglądanie do portów rybackich na pyszną rybkę. Wakacje to też dla nas „chill na plaży” – w wodzie czy na leżaku, nieważne czy jest słonko. Najważniejsze, że można wypełniać misje, czyli wycieczki do wody i z powrotem, bo znowu kolejna zabawka lub kąpielowe majtki są całe w piasku i trzeba je wypłukać – śmieje się Wojtek. A może by tak zrobić zawody wspinania się na kręte drewniane schody prowadzące do parku? Wygląda na to, że plaża to najlepszy plac zabaw pod słońcem.

ZIELONE TRASY W WOLIŃSKIM PARKU NARODOWYM

Skarbem Międzyzdrojów jest park narodowy, którego ponad 40% zajmują ekosystemy leśne. Gotowi na trekking edukacyjny? Podczas niego możecie wytropić jelenie, lisy, traszki i ropuchy szare, albo przyjrzeć się najstarszym sosnom – te drzewa mają 220 lat! Na terenie Wolińskiego Parku Narodowego na wolności żyją też morświny i foki szare, które możemy spotkać od czasu do czasu na plażach.

TIP: W parku, przy zielonym szlaku turystycznym, znajduje się Żubrowisko, czyli Zagroda Pokazowa Żubrów, gdzie pierwsze zwierzaki przybyły w latach 70. z Puszcz Boreckiej i Białowieskiej. Zajrzyjcie tam poznać jego mieszkańców.

morze-z-rodzina

WYCIECZKA DO ŚWINOUJŚCIA

Z Międzyzdrojów jest już bardzo blisko do Świnoujścia – a tu atrakcją samą w sobie jest przeprawa promem do centrum miasta. Dla dzieciaków pływanie „parowcem” – jak nazywa prom Rysiek – to nowe doświadczenie. To trwało chwilę, ale przez cały wyjazd było powtarzane, że pływaliśmy parowcem – śmieje się Wojtek. Kolejnym punktem na mapie Świnoujścia jest piękna biała stawa – znak nawigacyjny w kształcie wiatraka w spokojnej części plaży – nasza załoga dotarła do niej na rowerach. To superplan na zwiedzanie miasta. Szukając miejsca na obiad, Wojtek z rodziną natknęli się na amfiteatr im. Marka Grechuty – pusty, z odbijającą akustyką, skąpany w świetle też był atrakcją dla dzieciaków!

NAD BAŁTYKIEM NIE MA ZŁEJ POGODY

Jak to nad polskim morzem – ciężko trafić, żeby nie „zaskoczył” nas deszcz. Dla nas jednak to nie straszne – mówi Wojtek, a kadry z ich wyprawy to potwierdzają! Co robić, kiedy dokucza letnia mżawka? Włożyć płaszcze przeciwdeszczowe i ruszyć tropem przyrody! Po drodze warto wpaść na pyszną rybę – nasi podróżnicy rekomendują Smażalnię Klif przy słynnej Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. A kiedy zrobi się za chłodno i za mokro, proponujemy rozgrzewkę w… hotelowym basenie!

Jakie wy macie ulubione rodzinne punkty nad Bałtykiem? Może polecicie miejscówki w Międzyzdrojach i okolicy?

A my razem z Vienna House mamy dla was listę miejsc, które warto odwiedzić całą rodziną:

KONKURS —WYNIKI

Pięknie dziękujemy za Wasze odpowiedzi i wspaniałe wspomnienia! Nagroda główna (voucher) pomknie do Malwy, a zniżka – do Anny. Zwyciężczynie zostaną powiadomione mailowo.

Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje obchodzi w tym roku 30-lecie, dlatego zapraszamy was do wspominania! Napiszcie komentarzu: jakie są wasze wspomnienia z „wakacji życia nad morzem”? Mogą być sprzed kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu lat! Spośród autorów wyłonimy dwóch zwycięzców – jeden z nich dostanie voucher na 4 noce w hotelu Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje (dla rodziny 2+2), a drugi otrzyma zniżkę na pobyt: 50% od ceny dnia (3 noce dla rodziny 2+2), obie opcje są ważne do czerwca 2022 r.

Na odpowiedzi czekamy do 19 września, a wyniki podamy tu 20 września. Regulamin naszych konkursów znajdziecie tutaj.

 

Publikacja powstała we współpracy z Vienna House.

Dodaj komentarz